Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se vydávali za krásné ženy. Ruští vojáci jim vyzradili souřadnice svých základen

  • Někdy stačí obyčejná lest, abyste dostali to, co chcete
  • Své o tom vědí i populární hackeři z Anonymous

Hackeři z Anonymous jsou nadále při chuti. Zatímco ve čtvrtek způsobili v centru Moskvy totální chaos, když poslali stovky taxíků služby Yandex Taxi na jedno konkrétní místo ve stejný čas, o víkendu se zaměřili na ruské vojáky, ze kterých důmyslnou lstí vylákali tajné vojenské informace.


Nepřehlédněte: Češi, používáte WhatsApp? Díky nové funkci už nikdy na nic nezapomenete. Jak funguje, by vás ani ve snu nenapadlo


Anonymous jedou na plný plyn

V kyberprostoru už několik měsíců zuří nesmiřitelná válka. Na jedné straně stojí hnutí zločinecké uskupení Killnet, kdežto na straně druhé působí hnutí Anonymous, které jako symbol používá masku Guy Fawkese. V průběhu léta nebyli „Anonymní“ příliš aktivní, což se ale jako mávnutím kouzelného proutku změnilo v posledních dvou týdnech.

Na konci srpna zařadili Anonymous vyšší rychlostní stupeň. Útočili na Krymu, kde z provozu vyřadili internetové připojení, během pouhých dvou týdnů poškodili přes 480 webových stránek a zmocnili se také tajemství ruských bank, když okradli největšího poskytovatele bankovního softwaru v Rusku, společnost Right Line. Zatímco svolání stovek taxíků do samotného srdce Moskvy bylo spíše jemným pošťouchnutím a připomínkou, že se s Anonymous musí nadále počítat, víkendová operace byla připravována s maximální pečlivostí.

Vydávali se za krásné ženy

Anonymous se zaměřili na ruské vojáky působící na Ukrajině. Kybernetičtí partyzáni použili staromódní trik, aby se dostali k informacím, kde přesně se nachází ruské základny a sklady munice. Vytvořili falešné profily atraktivních žen na Telegramu a Facebooku a na vojáky naléhali, aby jim poslali fotografie, kde se právě nachází. Snímky Anonymous později geolokalizovali a odeslali na Ministerstvo obrany Ukrajiny.

Hackeři úspěšnou operaci, jako už mnohokrát předtím, oznámili na svém twitterovém účtu, kam napsali: „Ahoj @mfa_russia. Vaši orkové prozradili souřadnice vojenských základen hackerům, protože si mysleli, že komunikují s krásnými ženami. To nemyslíte vážně?!“

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares