WhatsApp

Češi, používáte WhatsApp? Díky nové funkci už nikdy na nic nezapomenete. Jak funguje, by vás ani ve snu nenapadlo

  • WhatsApp dostane novou funkci, kterou určitě oceníte
  • Nabídne možnost posílat zprávy sami sobě

Vývojáři populární komunikační aplikace WhatsApp testují funkci, která na první pohled může působit jako zbytečná, ale jakmile ji jednou vyzkoušíte, okamžitě si ji zamilujete. Zařídí totiž, že už nikdy na nic nezapomenete. Upozornil na to server 91 Mobiles.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce strčil Muskovu firmu SpaceX do kapsy. Postavil raketu, která umí sama přistát


WhatsApp je populární chatovací aplikace

Sociální síť WhatsApp, kterou v Česku používá asi pět a půl milionu uživatelů, se už delší dobu snaží o zkvalitnění svých služeb a větší pohodu lidí při chatování. Vývojáři souběžně pracují hned na několika funkcích: některé se týkají funkcí pro chatování, zatímco jiné bezpečnostních mechanismů.

Podle odborníků ze serveru WABetaInfo experti novou funkci vyvíjí jako součást beta programu, ale zatím není jasné, kdy bude zpřístupněna všem uživatelům. Jisté naopak je, že bude dostupná pro obě hlavní mobilní platformy – Android a iOS.

WhatsApp
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

Postará se, že už nezapomenete

O co vlastně jde? Komunikační kecálek WhatsApp po aktualizaci nabídne uživatelům možnost posílat zprávy sami sobě. Tato funkce vyřeší problémy, s nimiž se lidé potýkají, když si chtějí poznamenat věci, které jsou pro ně důležité nebo naléhavé, jako různé poznámky, ale mají tendenci psát tyto informace na samotný WhatsApp namísto do aplikací typu poznámkového bloku nebo vestavěných poznámek. Uživateli bude stačit, když do vyhledávání napíše své jméno a následně klikne na příslušný chat, kam bude moci zaznamenat cokoliv, co ho zrovna napadne.

Další funkce jsou na cestě

Vývojáři WhatsAppu již delší dobu souběžně pracují na mnoha funkcích, aby zlepšili uživatelský zážitek z používání aplikace. Před nedávnem např. uniklo, že koketují s další proměnou skupinových chatů po vzoru Telegramu, Signalu a ostatních derivátů. Dále také oznámili, že mají v plánu vylepšit režim mizejících chatů a chtějí do aplikace přidat funkci, která zabrání odcizení uživatelského účtu.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: 91mobiles

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Stejnou funkci už dlouho používám na Messengeru od Facebooku.

    1. Nějak absolutně nechápu, sám sobě si na WhatsAppu posílám zprávy už od roku 2016… Jak starý je tento článek??

  2. Autor je zřejmé sklenička vody bebo má aspoň stejné iq. Zvláštní, že takovou funkci třeba v Messengeru používá tolik lidí…

Comments are closed.