WhatsApp

Používáte WhatsApp? Dejte si pozor na speciální kód! Možná se vám někdo snaží ukrást účet

  • WhatsApp dostane novou funkci, kterou určitě oceníte
  • Zabrání podvodníkům v ukradení vašeho účtu

Vynalézavost podvodníků neustále roste. Podle expertů jsou jejich útoky jsou stále propracovanější a intenzita se zvyšuje. Útočníkům navíc značně nahrává naivita lidí. Časté jsou bohužel i útoky šmejdů na sociální síti WhatsApp. Naštěstí si toho jsou vědomi i vývojáři, kteří oznámili, že pracují na nové bezpečnostní funkci.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostane funkci, kterou budete milovat. Udělá z vás člověka bez chyb


Drzost podvodníků nezná mezí

Sociální síť WhatsApp, kterou v Česku používá asi pět a půl milionu uživatelů, se už delší dobu snaží o zkvalitnění svých služeb a větší pohodu lidí při chatování. Vývojáři souběžně pracují hned na několika funkcích: některé se týkají funkcí pro chatování, zatímco jiné bezpečnostních mechanismů.

Zabezpečení jakékoliv mobilní aplikace je nekonečný příběh. Hackeři se neustále snaží do aplikací dostat, a to z dobře známých důvodů. Obvykle chtějí peníze, data nebo kontakty, aby mohli škodit dál. A ačkoliv se programátoři a vydavatelé aplikací snaží své uživatele chránit, jsou to často právě oni, kdo jdou nebezpečí naproti.

Aby služba WhatsApp zabránila převzetí vašeho uživatelského účtu, pošle vám push oznámení v případě, že se někdo pokusí v aplikaci zaregistrovat účet s vaším telefonním číslem. Pokud takové oznámení obdržíte, znamená to, že někdo zadal vaše telefonní číslo a požádal o zaslání registračního kódu.

K tomu často dochází v případech, kdy jiný uživatel při zadávání svého čísla během registrace nedopatřením zadá vaše číslo. Může k tomu ale dojít také tehdy, když se někdo pokouší získat kontrolu nad vaším účtem.

Aplikace WhatsApp
Zdroj: FONETECH.CZ

Speciální kód zabrání odcizení účtu

Šestimístní ověřovací kód je skvělá věc, ale hackeři jsou vynalézaví a už našli způsob, jak z lidí šestimístný ověřovací kód vymámit. Obvykle se v chatu představí jako autorita, např. technická podpora aplikace a uživatele vyzvou, aby jim kód zaslali.

Mnoho lidi tuto lacinou fintu neprokoukne, a tak vývojáři makají na další bezpečnostní vrstvě – do aplikace plánují přidat druhý ověřovací kód odlišný od prvního, který obdržíte prostřednictvím SMS při prvním pokusu o přihlášení z nového zařízení. Připomeňme, že bez kódu nemůže žádný uživatel, který se pokouší vaše číslo ověřit, dokončit ověřovací proces a vaše číslo v aplikaci WhatsApp začít používat. To znamená, že kontrolu nad svým účtem WhatsApp máte stále pouze vy.

WhatsApp funkci zatím testuje

Podle odborníků ze serveru WABetaInfo WhatsApp novou funkci vyvíjí jako součást beta programu, ale zatím není jasné, kdy bude zpřístupněna všem uživatelům.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay

Total
0
Shares