Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Anonymous podnikli zdrcující útok, během dvou týdnů poškodili více než 450 ruských webů

  • Schopnosti Anonymous jsou až neuvěřitelné
  • Nově hackeři hlásí, že zaútočili na stovky důležitých ruských webů

Anonymous pracují jako včeličky a ruským úřadům brnkají pořádně na nervy. Zatímco před týdnem se zmocnili tajemství tamních bank, když ukradli informace velké softwarové firmě a zničili největšího poskytovatele internetu na Krymu, teď si vyšlápli na stovky různých webových stránek. Ty vzali doslova útokem, a tak mnohé z nich přestaly fungovat.


Nepřehlédněte: Airbusu havarovalo letadlo budoucnosti. Solární Zephyr S létal 64 dní v kuse, než se zřítil v Arizoně


Anonymous jedou na plný plyn

Novou úspěšnou operaci provedli ukrajinští hackeři, kteří si v kyberprostoru říkají IT Army a jsou součástí hnutí Anonymous. Kybernetičtí partyzáni z IT Army útočí obvykle formou Distributed Denial of Service (DDoS).

Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou.

Občas však sáhnou k sofistikovanějším metodám, což předvedli před několika dny, kdy si na mušku vzali největšího poskytovatele internetu na Krymu, společnost Miranda Media, což vedlo k výpadkům internetového připojení na anektovaném poloostrově. Ale nezůstalo jen u tohoto úspěchu.

Jejich hněvu neunikly ani státní agentury

Jak informuje server Euromaidanpress, hackeři z IT Army podnikli masivní operaci, v rámci které narušili provoz více než 450 ruských online zdrojů během dvou týdnů. Podle místopředsedy ukrajinské vlády a ministra pro digitální transformaci Mykhailo Fedorova mezi postiženými zdroji byly stránky Centrální banky Ruska, politické strany Jen Rusko – patrioti – za pravdu, služeb pro převod peněž, úřadu práce, weby na Krymu a mnoho dalších serverů.

Zpráva závěrem dodává, že hněvu Anonymous neunikly ani stránky ruských masmédií. Fedorov uvádí, že weby agentur TASS, RIA Novosti, MK a jejich jednotlivé projekty byly také po určitou dobu nedostupné.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, Euromaidanpress

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. zvláštní ted jsem se na několik stránek připojil a světe div se žádný problém

  2. Měli by je konečně. Sejmou.. debily,. Celej anymous,.

Comments are closed.