Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous vytvořili v centru Moskvy totální chaos. Na jedno místo poslali desítky taxíků

  • Dopravní kolaps v Moskvě, taxíky zablokovaly centrum
  • Šlo o hackerský útok hnutí Anonymous

Tohle je až neuvěřitelné. Anonymous hlásí, že způsobili masivní dopravní zácpu v centru Moskvy, když převzali kontrolu nad největší taxikářskou firmou v zemi Yandex a objednali všechny volné taxíky ve stejný čas na stejné místo. Upozornil na to server Forbes Russia.


Nepřehlédněte: Dopravní prostředek ze sci-fi Transformers? Třípatrová nebeská velryba představuje budoucnost letectví


Anonymous jedou na plný plyn

Anonymous pracují jako včeličky a ruským úřadům brnkají pořádně na nervy. Zatímco před týdnem se zmocnili tajemství tamních bank a zničili největšího poskytovatele internetu na Krymu, teď si vyšlápli na hlavního poskytovatele taxi služeb v Rusku, společnost Yandex.

Zní to trochu jako vtip, ale jedná se o přesný popis reality. Hackeři dokázali tento čtvrtek způsobit zhruba tříhodinovou dopravní zácpu v samotném srdci Moskvy. Podle dostupných zpráv Anonymous tajně manipulovali s aplikací Yandex Taxi a všechny dostupné taxíky objednali na stejné místo. Za pár desítek minut vznikla bezprecedentní dopravní zácpa, která nemá v historii Moskvy obdoby.

Hackeři způsobili masivní dopravní zácpu

Anonymous posílali vozidla na jednu z hlavních tříd v Moskvě, konkrétně na Kutuzovskij prospekt, který je široce známý budovou s názvem Hotel Ukraina. Anonymous s náročnou operací pomohla stále známější ukrajinská skupina IT Army. Pokud to nevíte, jsou to přesně ti kybernetičtí partyzáni, kteří před několika týdny sestřelili přes 450 ruských webových stránek a zničili největšího poskytovatele internetového připojení na Krymu.

Ukrajinská IT Army útočí obvykle formou Distributed Denial of Service (DDoS). Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Když je ovšem třeba, skupina neváhá přepnout na vyšší rychlostní stupeň a použít sofistikovanější hackerské metody, aby dosáhla svých cílů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter, Forbes Russia

Total
0
Shares