Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous sestřelili další dvě ruské banky. Lidé nemohou vybírat z bankomatů ani posílat platby

  • Už to připomíná hru kočky s myší
  • Anonymous se znovu vytáhli

Útokem na třetí největší ruskou banku Gazprombank nic neskončilo, právě naopak! Anonymous hlásí, že napadli počítačovou infrastrukturu MKBank a Credit Bank of Moscow. Jejich naštvaní klienti si stěžují, že nic nefunguje.


Nepřehlédněte: Jako nejhorší noční můra. Umělá inteligence předpověděla, jak vypadá nejděsivější člověk na Zemi


Anonymous jedou na plný plyn

Před několika dny hackeři z hnutí Anonymous oznámili, že podnikli operaci proti třetí největší ruské bance Gazprombank. Během útoku její klienti nemohli posílat a přijímat platby a byl jim blokován přístup k osobním účtům a také mobilnímu bankovnictví. No a hádejte, co se stalo. Ano, Anonymous to udělali znovu!

Tentokrát se ovšem hackeři zaměřili rovnou na dva peněžní ústavy – MKBank a Credit Bank of Moscow. Stejně jako v předchozím případě se klienti obou bank nemohou dostat na účet, používat mobilní bankovnictví nebo vybírat peníze z bankomatů.

Pomohli hackeři z Ukrajiny

Na twitterovém účtu Anonymous připomněli, že jim s operací pomohla skupina ukrajinských hackerů IT Army. Pokud to nevíte, jsou to přesně ti kybernetičtí partyzáni, kteří před několika týdny sestřelili přes 450 ruských webových stránek a zničili největšího poskytovatele internetového připojení na Krymu.

Ukrajinská IT Army útočí obvykle formou Distributed Denial of Service (DDoS). Během těchto operací dochází k zahlcení cílové webové stránky několika systémy tak, že na ní není možný jakýkoliv provoz. Je to, jako kdyby se snažilo pět lidí projít dveřmi najednou. Když je ovšem třeba, skupina neváhá přepnout na vyšší rychlostní stupeň a použít sofistikovanější hackerské metody, aby dosáhla svých cílů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Twitter

Total
0
Shares