Robot, kyborg, umělá inteligence

Jako nejhorší noční můra. Umělá inteligence předpověděla, jak vypadá nejděsivější člověk na Zemi

 • Mozek se to zdráhá přijmout, ale některé kresby skutečně nahání hrůzu
 • AI ukázala, jak podle ní vypadají nejděsivější lidé na Zemi

Umělá inteligence vytvořila obrázky lidí, kteří jsou podle ní vůbec ti nejděsivější. Už úvodem upozorňujeme, že výsledky z generátoru obrazu nejsou pro slabé povahy.


Nepřehlédněte: Unikátní záběry potopeného Titanicu v neuvěřitelném 8K rozlišení. Podívejte se na video z unikátní expedice


Umělá inteligence nakreslila děsivé snímky

Populární generátor obrazu společnosti OpenAI Craiyon AI (dříve DALL-E 2) o sobě dává znovu hlasitě vědět. Zatímco před měsícem neuronová síť šokovala snímky konce světa, které ukazovaly apokalyptické scény včetně zmrzačených lidí držících telefony, zatímco svět kolem nich upadal do chaosu, teď AI vytáhla další těžký kalibr – zamyslela se a nakreslila, jak by mohli vypadat vůbec ti nejděsivější lidé na planetě Zemi. Výsledky jsou jako vystřižené z hororu. Na fotky, které najdete v galerii, opravdu není hezký pohled, postavy na obrázcích připomínají noční můru.

Jak „vidí” neuronová síť

Umělá inteligence Craiyon AI naštěstí nedošla tak daleko, aby skutečně uměla předpovědět budoucnost bez ohledu na to, kolik lidí na internetu si to myslí. Tvůrci Craiyonu dokonce upozorňují na omezení neuronové sítě na svých webových stránkách.

V prohlášení uvádí: „Protože byla AI trénována na nefiltrovaných datech z internetu, může generovat obrázky, které obsahují škodlivé stereotypy.  Rozsah a povaha zkreslení modelu Craiyon AI musí být ještě plně zdokumentovány.“

Tvorbu umělé inteligence tak nelze brát vážně, na druhou stranu se obrázkům nelze upřít, že přinášejí znepokojivé vize.

Pokud vás fotografie zaujaly, můžete si vyzkoušet umělou inteligenci Craiyon AI zde. Na výsledek si musíte nějakou chvíli počkat, často to však stojí za to.

Zdroj náhledové fotografe: Possessed Photography / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
17 komentářů
 1. Takhle prece nikdo nevypada ani nejdesivejsi clovek

  1. A proč by vlastně takhle měli lidi vypadat? To by nebyla evoluce ale pokusy s DNA lidí a zvířat

   1. Craiyon nedokáže vytvořit nic krásného. Zkuste zadat “krásná žena” a výsledek mnohem víc připomíná skutečné ošklivé lidí.

    1. Dobrý den, asi mi neodpovite nikdo al preztoo se ptam:
     PROC ZADAVATE TAKOVE HLOUPOST V TETO DOBE A AK MRHATE DRAHOCEMYM CASEM, JE SNAD TEZKE A BEZUCELNE ZADAT OTAZKU V PODOBE JAK SE VYHNOUT SOUCASNYM PROBLEMUM KTERE LIDSTVO MA , JAK RESIT EFEKTIVNE NADCHAZEJICI GLOBALNI PROBLEMY S POCASIM CI SLUNCEM ATD ATD ? CHAPETE TREBA BY UI DOKAZALA ZVOLIT POSTUP JAK VYTVORIT NEJAKY SISTEM KTERY BY LIDSTVU KONECNE MOHL BYT UZITECNY A NE JALO JSOU SOUCASNE VLADNOUCI SYSTEMY , APOD. JE TO ASI NEZAJIMAVE ZE…..

  1. Jasně. V Trnkových loutkových pohádkách se to dětem pouští už dekády a nic se nestalo. Dnešní generace je jemná a duhová. Hlavně genderově vyvážená. To potřebujeme.

 2. Umělá inteligence nic nepředpověla… Autor by jsi měl aspoň zjistit jak funguje…zjednodušeně: Člověk záda klíčová slova a program na základě nich se podívá na existující galerie obrázků pod těmito slovy (tedy na obrázky jaké si s tim spojili lidé) a vygeneruje obrázek. Žádná předpověď, ani to není…

 3. Pardon, ale to není moc inteligentní, zadám li data bez fantazie je výsledek jasný, má li AI data většinou se neplete a tohle je hodně mimo. Spíše je ale mimo autor článku, i když se snaží, tímhle nikoho neviděsí. Ďábel je přeci krásná žena.

 4. Však tito lidé už byli dávno ztvárnění ve Fimfárum. 🤔😀

 5. Náhodou má pravdu, ten první vlevo nahoře vypadá jako paroubek.

Comments are closed.