Titanic, Titanik

Unikátní záběry potopeného Titanicu v neuvěřitelném 8K rozlišení. Podívejte se na video z unikátní expedice

  • Nejlepší snímky potopeného Titanic
  • Expedice s novými 8K kamerami přečetla i logo na kotvě

Společnost OceanGate Expeditions zveřejnila neuvěřitelné video zobrazující legendární loď Titanic, která se potopila před 110 lety. Díky nejmodernějším 8K kamerám expedice vůbec poprvé přečetla logo na kotvě.


Nepřehlédněte: Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice


Nejlepší snímky Titanicu

Americký podnik OceanGate Expeditions pořídil dosud nejdetailnější záběry nejslavnějšího vraku. Jeho členové se do hloubky téměř čtyř tisíc metrů pod hladinu dostali díky speciální ponorce Titan, na jejíž konstrukci spolupracoval Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA).

„Úžasné detaily v 8K rozlišení pomohou našemu týmu vědců a námořních archeologů přesněji charakterizovat chátrání Titanicu, až budeme pořizovat nové záběry v roce 2023 a dalších letech. Rozlišení 8K nám umožňuje obraz přiblížit a mít stále kvalitu 4K, což je klíčové pro velkoplošné videoprojekty. Ještě pozoruhodnější jsou ale fenomenální barvy na těchto záběrech,“ uvedl v prohlášení prezident OceanGate Expeditions Stockton Rush.

Expedice přečetla i logo na kotvě

Nové záběry ukazují proslulou příď Titanicu, levoboční kotvu, kus trupu i obrovský kotevní řetěz (každý článek váží téměř 91 kilogramů). „Například jsem nikdy neviděl název výrobce, Noah Hingley & Sons Ltd., na levoboční kotvě,“ přiblížil Rory Golden, veterán, který nyní pracuje s OceanGate. „Studoval jsem vrak po celá desetiletí a absolvoval jsem několik ponorů a nevzpomínám si, že bych viděl záznam, který by oplýval takovou úrovní detailů. Je vzrušující, že po tolika letech jsme možná objevili detail, který na dřívějších generacích kamer nebyl znát,“ vysvětlil.

Kromě expertů si legendární Titanic na dně moře prohlédlo i několik turistů, kteří ze neopakovatelné dobrodružství zaplatili 250 tisíc dolarů, v přepočtu asi 6 milionů korun. Jedná se o cenu za jednu jízdenku.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem OceanGate Expeditions, zdroj: Interesting Engineering, OceanGate Expeditions 

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Haahhaha🤣 když jsem dal 8k tak to crashlo🤣🤣🤣

Comments are closed.