Bismarck

Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice

 • Chcete se podívat na místo, kde odpočívá slavná bitevní loď Bismarck?
 • Potřebujete jen připojení k internetu, Mapy Google a přesné souřadnice

V aplikace Mapy Google se objevují nejrůznější podivné věci. Kdo se pozorně zadívá, může objevit třeba řidiče, který se šťourá v nose, chlapce, kteří se za bílého dne perou na ulici, nebo nahé zadky. Mapy jsou také neuvěřitelným nástrojem pro objevování historických míst. Stačí pár kliknutí a vás vezmou třeba i na místo, kde se nachází vrak německé bitevní lodi Bismarck.


Nepřehlédněte: Zvuky pekla? Poslechněte si strašidelné sténání černé díry. NASA zveřejnila první nahrávky


Loď naháněla strach

Nadšenci do historie jistě přivítají, že se prostřednictvím služby Mapy Google mohou podívat na místo, kde odpočívá slavná loď Bismarck. Ta byla pojmenována po německém kancléři Otto von Bismarckovi a spolu se sesterskou lodí Tirpitz patřila mezi největší bitevní lodě, jaké kdy Němci postavili. Posádku lodi tvořilo zhruba 1 962 vojáků a 103 důstojníků. Vrak Bismarcku objevil 8. června 1989 Robert Ballard, americký oceánograf, který byl zodpovědný za nalezení Titaniku.

V květnu 1941 se Bismarck vydal na svoji první a poslední plavbu do Atlantiku, během níž 24. května potopil britský bitevní křižník HMS Hood. Po několikadenním pronásledování byl ale vážně poškozen torpédovými bombardéry Swordfish z letadlové lodě HMS Ark Royal a nakonec zamířil ke dnu.

Podívejte se na místo, kde odpočívá. Stačí mobil

Částečně díky Ballardovu objevu a pomocí satelitní technologie a služby společnosti Google lze na počítači nebo chytrém mobilu snadno najít místo, kde vrak Bismarcku spočívá.

Pokud otevřete Mapy Google a do vyhledávacího pole zadáte souřadnice 48°10′N 16°12′W, vezme vás služba na jedno z nejzajímavějších míst druhé světové války. Jelikož však Bismarck odpočívá více než 4 800 metrů pod hladinou Atlantského oceánu, samotnou loď bohužel neuvidíte.

Zdroj náhledové fotografie: McRonny / Pixabay, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
4 komentářů
 1. A hned vedle probíhá bitva jaderné ponorky USA s dieselovou ponorkou Ruské federace. Bohužel, souboj probíhá pod hladinou, tak nejde nic vidět.

 2. No kdybyste nepoužili Google Mapy tak neuvidíte vůbec, ale vůbec nic. Radys

 3. At the bottom of the ocean the depths of the abyss
  They are bound by iron and blood
  The flagship of the navy the terror of the seas
  His guns have gone silent at last

  Pride of a nation a beast made of steel
  Bismarck in motion king of the ocean

  He was made to rule the waves across the seven seas
  To lead the warmachine
  To rule the waves and lead the Kriegsmarine
  The terror of the seas
  The Bismarck and the Kriegsmarine

Comments are closed.