Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se zmocnili důležité ruské továrny. Teď patří nám, vzkazují

  • Přední ruská metalurgická firma je v problémech
  • Její systémy ovládají hackeři z Anonymous

O hackerech z Anonymous je v poslední době méně slyšet, to ale neznamená, že nepracují na plné obrátky. Před nedávnem vymazali z Twitteru zločineckou skupinu Killnet, okradli klíčový institut, který spolupracuje s ruskou vesmírnou agenturou Roskosmos a smazali web policie na Srí Lance. Teď jsou kybernetičtí partyzáni zpět, když hlásí, že operují v systémech předního ruského metalurgického podniku.


Nepřehlédněte: Webbův teleskop dostal vědce do kolen, nový snímek vesmíru je na hranici fyzikálních zákonů


Anonymous jsou ve válce

Anonymous oznámili pořádný úlovek. Hackeři obešli zabezpečení a pronikli do serverů důležitého závodu Lysva Metallurgical Plant, který vyrábí profilované plechy s ochrannou vrstvou polymeru. Ten se používá v karosériích automobilů a také ve stavebnictví a strojírenství.

Za operací stojí proslulá skupina Battalion 65 (NB65), která se proslavila tím, že krátce po ruské invazi ovládla špionážní satelity vesmírné agentury Roskosmos. Za pozornost rovněž stojí útok hackerů na banku ruských oligarchů a firmu, která kryje agenty FSB. Bez nadsázky se dá napsat, že si NB65 všechny vodí na vodítku, tak moc dobří jsou.

Mají oči všude

Ovládnutí počítačových systémů továrny Anonymous oznámili naTwitteru, kde uvedli: „Ahoj, chyběli jsme vám? Tak snadno se nás nezbavíte. Metalurgický závod teď patří NB65. Vlastníme váš DNS server, PBX je mimo a zdá se, že váš web má problémy. A také ransomware. Kašlat na Putina. Sláva Ukrajině!“ Anonymous tedy nejenže operují v systémech předního uralského podniku, ale navíc je také zavirovali.

Velkým úspěchem NB65 v posledních týdnech je také průnik do CCTV kamer po celém Rusku. Aby hackeři dokázali, že si nic nevymýšlí, uveřejnili video, které ukazuje, kam všude vidí. Vše zakončili typickou výhrůžkou: „Rusko, máme oči všude. Dokonce i v zas*aných malých bezpečnostních kancelářích po celé zemi, firemních kancelářích, vládních budovách, kostelech, parcích, silnicích, staveništích… NB65 se vždy dívá. Jsme všude.“

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: TechOutlook, Twitter

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. Jsou zprávy, které hřejí u srdce ❤️. Anonymous fandím. Jen tak dál!

  2. bravo ,jste borci a jen tak dál, znechuťte těm ruským dobytkům život, Sláva Ukrajině………

  3. Jsme pod neustálým terorem RF proč jím neoplatit stejnou mincí? Mít čas stejně jako před lety, jsem tam s nimi…..

    1. Továrna na plechy, no no, asi dobrý, ale co takhle GPS pro vavádění raket. Jeko aktivovat sebedestrukci, nejlépe po vzletu a nebo úplně nejlepší navést na místo odpálení.

  4. Továrna na plechy, no no, asi dobrý, ale co takhle GPS pro vavádění raket. Jeko aktivovat sebedestrukci, nejlépe po vzletu a nebo úplně nejlepší navést na místo odpálení.

Comments are closed.