Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous vytáhli do kyberválky: sestřelili stránky policie na Srí Lance

  • Webové stránky srílanské policie jsou mimo provoz
  • Do služby totiž nastoupili populární hackeři z Anonymous

Na Srí Lance se v posledních dnech odehrávají mohutné protesty proti nejhorší ekonomické krizi, jaká zemi postihla za posledních sedm desetiletí. Situaci bedlivě sledují i hackeři z Anonymous, kteří oznámili, že ve snaze vyjádřit solidaritu tamním lidem sestřelili web srílanské policie.


Nepřehlédněte: Jako Iron Man. Korejci nasadí do ulic superpolicisty s nadlidskou silou a ozbrojenými robotickými psy


Web policie je nedostupný

Srí Lanka bojuje s nedostatkem potravin, pohonných hmot a elektřiny. Ekonomika země se zhroutila a do ulic vyšly miliony lidí, z nichž někteří vtrhli do sídla prezidenta, který uprchl. Demonstranti vtrhli také do sídla premiéra a luxusní sídlo později zapálili.

Osud srílanského lidu není lhostejný hackerům Anonymous, kteří proti tamnímu režimu již podnikli první větší operaci. Kybernetičtí partyzáni oznámili, že shodili oficiální webové stránky srílanské policie.

K útoku použili DDoS (Distributed Denial of Service) metodu, která má vždy stejný scénář. Obrovské množství počítačů začne přistupovat v jeden okamžik na jeden konkrétní server. Ten zpravidla nezvládne tak vysoké množství požadavků zpracovat a spadne. Pro běžné uživatele se pak takto napadená webová stránka tváří jako nedostupná.

My jsme legie, hlásí Anonymous

Anonymous jsou známí tím, že nemají oficiální strukturu ani vůdce. Svolávají se organicky veřejnými i tajnými komunikačními prostředky. Kromě hackerských činů je proslavila maska Guy Fawkese, která představuje symbol odvahy člověka, který se postavil proti despotickému mocenskému sytému, omezujícímu základní lidská práva a svobody.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: TechOutlook

Total
0
Shares