Iron Man, exoskelet

Jako Iron Man. Korejci nasadí do ulic superpolicisty s nadlidskou silou a ozbrojenými robotickými psy

  • Korejští policisté budou vypadat jako filmový hrdina Iron Man
  • Společnost v ulicích jim budou dělat ozbrojení roboti

Iron Man je komiksový superhrdina a zdá se, že brnění hlavního hrdiny Tonyho Starka inspirovalo jihokorejskou policii. Její elitní detektivové budou mít totiž v budoucnu ve výzbroji robotický oblek, jenž je bude mimo jiné maximálně chránit před střelami nepřítele a dávat jim nadlidskou sílu.


Nepřehlédněte: Zahoďte permanentky do posilovny: Nositelný exoskeleton z vás udělá Supermana, stačí si ho jen obléct


Oblek jako z Iron Mana

Policie v Jižní Koreji se zabývá modernizací a v uplynulých dnech představila vizi budoucnosti, která se skládá ze čtrnácti ambiciózních projektů. Jeden se jmenuje „Iron Man“, ve kterém se počítá s tím, že důstojníci a členové speciálních jednotek budou v budoucnu nosit odolné robotické brnění, které jim propůjčí superschopnosti, jaké dnes známe pouze z filmů. Policisté se např. nebudou muset bát kulek a získají sílu, jako kdyby chodili tisíc let do posilovny. Technologie má být vyvinuta nejpozději do roku 2027.

 

Ozbrojení roboti

Stejně jako v Iron Manovi u všeho bude asistovat umělá inteligence, která srážce zákona bude varovat ohledně potenciálních hrozeb a doporučí jim vhodné postupy. Policisté tak na padouchy nebudou sami a jak uvedl deník Korea Herald, společnost jim budou dělat také ozbrojení robotičtí psi, vypadající podobně, jako ti od Boston Dynamics.

Umělá inteligence dokáže předvídat zločin

Orgány činné v trestním řízení se stále častěji zabývají využitím umělé inteligence a pokročilých technologií. Čínští vědci nedávno oznámili, že pracují na umělé inteligenci, který funguje na podobném principu, jako funguje filmové oddělení PreKrimu z filmu Minority Report – kriminálníka odhalí ještě před tím, než něco podnikne.

Na podobném softwaru ale pracují i Američané. Před nedávnem se pochlubili, že vytvořili algoritmus strojového učení, který policii sdělí, kdy k trestnému činu dojde, a to prý až týden předem a s 90% přesností.

Zdroj náhledové fotografie: Igor Bumba / Unsplash, Zdroj: DailyStar

Total
0
Shares