Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous se nabourali do vysílaček Rusů na Ukrajině. Pouští jim hudební hit Gangnam Style

  • Anonymous ovládli šifrované vysílačky ruských vojáků na Ukrajině
  • Pouští v nich taneční i rockovou hudbu, a to není vše

Válka mezi Ruskem a Ukrajinou nezuří pouze na jednotlivých frontách, ale také v kyberprostoru. Hackerská skupina Anonymous, která stojí na ukrajinské straně, se pochlubila dalším fantastickým úspěchem.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous ovládli kanály ruských televizí, vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině


Hnutí Anonymous je s Ruskem v kybernetické válce, hackeři svou aktivitou reagují na invazi ozbrojených sil na Ukrajinu. Za prvních sedm dní úspěšně napadli 2 500 cílů včetně stránek tajné služby FSB, špionážních satelitů Roskosmosu a ruských televizních stanic.

Trollíme Rusy, hlásí

Nově Anonymous uvedli, že jim zpříznění aktivisté infiltrovali ruské vojenské vybavení ve snaze narušit postup okupačních sil na Ukrajině. Pochlubili se, že zachytili šifrované vojenské rádiové frekvence a na speciální zařízení ruských vojáků odvysílali vizualizaci trollface, populárního meme obrázku šklebící se tváře, který se stal synonymem pro internetový trolling.

Tajemný „bzučák“ UVB-76

Moderní krátkovlnné rádiové přijímače jsou schopny vizualizovat audio přenosy na frekvenci 4 625 kHz, na které funguje krátkovlnná rozhlasová stanice UVB-76, o které se předpokládá, že ji ruská armáda (dříve sovětská) používá k odesílání kódovaných zpráv minimálně od roku 1982. UVB-76, také známá jako „bzučák“, vysílá krátký, monotónní bzučivý zvuk 24 hodin denně. Někdy se však signál na okamžik přeruší a odvysílají se šifrované pokyny v ruštině.

Lidem napojeným na Anonymous se v přímém přenosu, který vysílají živě na YouTube, podařil vskutku husarský kousek. Radiovou výměnu mezi ruskými jednotkami zaplavili memy a hudbou, včetně virálního hitu Gangnam Style z roku 2013 a In the End od Linkin Park, ve zjevné snaze ji zablokovat, uvádí server The Kyiv Independent. Na svém Twitteru pak sdílejí, jak na vojenské rádio vysílají šklebící se tvář.

Vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině

Hackeři z Anonymous vyhlásili 24. února kybernetickou válku Ruské federaci, protože provedla invazi na Ukrajinu. Během posledních několika dní se přihlásili k odpovědnosti za infiltraci ruských streamovacích služeb Wink a Ivi a televizních stanic Russia 24, Channel 1 a Moskva 24, které v neděli vysílaly válečné záběry z Ukrajiny. Ještě před tím Anonymous vyřadili z provozu počítačové systémy kontrolního centra ruské vesmírné agentury Roskosmos a deaktivovali kremelské vládní sítě.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
141
Shares
3 komentářů
  1. Ale prd, nenabourali nic. Pouze vysílali na daném kmitočtu a pomocí spectrum painteru kreslili obrazce. Dopad na Rusy to má však nulový, vypadá to akorát efektně.

Comments are closed.