Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous ovládli tiskárny v Rusku. Ve válce budeme pokračovat, vzkazují

  • Anonymous hackli ruské tiskárny a posílají na ně protiválečný text
  • Kybernetická válka není zdaleka u konce, varují

Skupina GhostSec, která působí dlouhodobě jako součást hnutí Anonymous, ovládla tiskárny v ruských státních a vojenských organizacích. Na kancelářských strojích tisknou hackeři text se silným protiválečným poselstvím.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous napadli web ruské jaderné společnosti Rosatom. Data už nahráli na internet


Další zářez na pažbě

„Tohle není vaše válka. Tohle je válka vaší vlády. Lžeme vašim bratrům a sestrám. Vojáci z některých vojenských jednotek si myslí, že jsou ve formaci. Ale když dosáhnou cíle, což má být cvičení, potkají je krvežízniví Ukrajinci, kteří se chtějí pomstít za zničení své země, které jim Putinovy loutky způsobily. Někteří z nich si myslí, že se zapíšou do historie, a udělají svět lepším místem, když se zúčastní invaze na Ukrajinu. Bratři, otevřete oči. Sláva Ukrajině! Bůh žehnej Ukrajincům a Rusům. Ať prožívá ruská vláda to, co Ukrajinci prožívají každý den,“ posílají hackeři z GhostSec na ruské tiskárny.

Jsme legie, hlásají Anonymous

Ukrajina se brání ruské agresi všemi možnými prostředky. Klíčový je samozřejmě i boj v kyberprostoru, kde se odehrávají nelítostné bitvy. Válkou sužované zemi pomáhají dobrovolníci z řad hackerů a široce se zapojila i skupina Anonymous, které Rusku vyhlásila kybernetickou válku.

Nejdříve napadli Anonymous státní ruské weby metodou DDoS, což ale bylo spíše jen takové symbolické gesto, a tak se zdravě naštvali a připomněli, proč jsou nejvlivnějším hackerským hnutím na světě. Začali rušit ruskou vojenskou rádiovou komunikaci na frekvenci 4 625 kHz a postupně napadli stránky federální vězeňské služby, jaderné společnosti Rosatom, vlastníka a provozovatele elektrárny Rosenergoatom i výzkumného ústavu pro provoz jaderných elektráren (VNIIAES).

Myslíte, že to je vše? Ani náhodou! Vesmírné agentuře Roskosmos oslepili špionážní satelity a k nepoznání změnili web ruské federální vězeňské služby. Mezi velké úspěchy Anonymous lze zařadit i ovládnutí webkamer v Rusku a Bělorusku a hlavně průnik do serverů cenzurního úřadu Roskomnadzor, kterému ukradli 360 000 citlivých souborů.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares