Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous jsou v životní formě: Uveřejnili čísla ruských kreditních karet, ale to nejlepší prý teprve přijde

  • Hackeři z Anonymous znovu šokují
  • Uveřejnili čísla ruských kreditních karet
  • Očekávejte nás, varují Rusy

Anonymous oznámili pořádný úlovek. Hackeři obešli zabezpečení a pronikli do serverů Qiwi, což je důležitý ruský zprostředkovatel bezkontaktních plateb. A protože na třídenní ultimátům nikdo ze zástupců společnosti nereagoval, rozhodli se uveřejnit čísla sedmi a půl milionu platebních karet včetně historie.


Nepřehlédněte: „Odpovíš na podvodný telefonát a jsi rád, když přijdeš o kilo!“ I taková je v Česku realita


Hackeři ukradli data ruské finanční společnosti

Anonymous šlapou jako dobře namazaný stroj. Před několika dny zaútočili přímo na peněženky běžných Rusů, když se zmocnili údajů o jejich debetních a kreditních kartách. Podařilo se jim totiž hacknout finanční společnost Qiwi.

Při jediném kybernetickém nájezdu ukradli 10,5 TB dat a celkem 12,5 milionu informací o platebních kartách klientů. Pikantní na tomto úspěchu je, že do administrace Qiwi pronikli za použití ransomwaru Conti, použili tedy vir ruského zločineckého uskupení Wizard Spider.

Veškerá data navíc zašifrovali a vyzvali společnost k zaplacení výkupného, které by věnovali Ukrajině. Žádná odpověď z Qiwi, která přišla o všechny zálohy, ale nepřišla, a tak na internet putovala první dávka dat. V nadcházejících hodinách pak plánují uveřejnit zbytek, vědí, že komunikace se zástupci ruské finanční skupiny by byla jen ztrátou času.

Největší úlovek Anonymous od začátku války

Za útokem na Qiwi stojí skupina Battalion 65 (NB65), která se proslavila tím, že krátce po ruské invazi ovládla špionážní satelity vesmírné agentury Roskosmos. Aktivní v rámci hnutí Anonymous jsou i polští programátoři ze Squad303. Ti pro změnu vytvořili speciální webové stránky 1920.in, pomocí kterých lze běžným Rusům poslat zprávu o tom, co se děje na okupované Ukrajině.

Nejdříve stránky umožňovaly na náhodně generovaná ruská telefonní čísla zasílat SMSky. Později Anonymous přidali e-maily a sociální sítě WhatsApp a Viber. Během posledních dvou měsíců se hackerům podařilo zmobilizovat miliony příznivců po celém světě, kteří náhodným lidem rozeslali už více než 100 milionů zpráv. Hackeři ale neusínají na vavřínech, chtějí, aby se do boje s propagandou zapojilo ještě více lidí.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
50
Shares
5 komentářů
  1. To, že Anonymous chce vytvořit nátlak na Ruskou Federaci bych ještě pochopil, ale to, že cílí na majetek běžných občanů, možná i těch poctivých a normálních, rozumných, to se mi opravdu nelíbí 🙁 . Jak těm lidem asi musí být? Co když přijdou o všechno? Představte si, že jste úplně normální člověk v rusku, co má rodinu, snaží se moc nevyčnívat ze stáda, jelikož na jedné straně stojí jejich platná svoboda projevu a názory na ukončení války, na straně druhé vláda a propaganda, FSB a policie, ochotná změnit jejich život v peklo lusknutím prstu, a ještě k tomu by přišli o veškeré peníze a úspory na účtě? Radši si to ani nechci představovat…. Doufám že Anonymous ví co dělají, že se snaží působit především na ty, kteří to podporují a stojí zatím. Jedinou naději, ale i přes to ošklivou, vidím v tom, že buď vypukne občanská válka, a nebo po smrti toho zkur….syna P. někdo z vlády nebude otálet a zorganizuje převrat. Myslím si však, že oboje by bylo možné krveprolití spousty nevinných lidí, kteří by potom svobodný západní svět nesnášeli o to víc….

    1. Tak snad se těm “obyčejným ” lidem rozsvítí v palicích…👍

  2. Je mi uplně u zádele jak pod maskou vypadaj, důležité je že něco umí!!
    “Není to o tom co maj pod maskou ale o tom co maj pod čepicí” 👍✌️

  3. Přesně, když kape je fajn, ale klidně bouřku. Za mě toto nikdo nemůže soudit. 🤟

Comments are closed.