Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous bombardují Rusy zprávami o dění na Ukrajině. Už jsme doručili 100 milionů textovek a ještě přitvrdíme, slibují

  • Anonymous pracují na plné obrátky
  • Běžným Rusům už doručili už více než 100 milionů zpráv
  • Zapojit se můžete i vy!

Anonymous vytvořili speciální webové stránky, pomocí kterých lze běžným Rusům poslat zprávu o tom, co se děje na okupované Ukrajině. Nejdříve umožňovaly na náhodně generovaná ruská telefonní čísla zasílat SMSky. Později přidali e-maily a sociální sítě WhatsApp a Viber. Během posledních dvou měsíců se Anonymous podařilo zmobilizovat miliony příznivců po celém světě, kteří náhodným lidem rozeslali už více než 100 milionů zpráv. Hackeři oslavují, ale zároveň neusínají na vavřínech, chtějí, aby se do boje s propagandou zapojilo ještě více lidí.


Nepřehlédněte: Rusové na Ukrajině ukradli traktory a kombajny. Majitelé je ale na dálku zablokovali a teď se hodí tak akorát do šrotu


Otevřete Rusům oči

Projekt 1920.in je pojmenován po slavné bitvě o Varšavu, ve které Poláci porazili sovětskou Rudou armádu v srpnu 1920. „Občané Ukrajiny každý den dokazují, že se tento zázrak může opakovat,“ hlásají Squad303, kteří se považují za součást slavných hackerů z Anonymous a mají webové stránky pod palcem.

Kreml se od začátku invaze na Ukrajinu snaží držet své občany v informačním vakuu. Tamní kontrolní úřad Roskomnadzor na svém internetu blokuje provoz Facebooku, Twitteru a desítek svobodných zpravodajských médií. Ruská generální prokuratura omezila i fungování Instagramu a ve vzduchu visí zákaz video platformy YouTubeWikipedie.

Ruským obyvatelům, kteří chtějí zůstat v kontaktu se západem, tak už mnoho možností nezbývá. Jednu z cestiček, jak je lze kontaktovat a otevřít jim oči, pak přestavuje právě webová stránka 1920.in.

 

Anonymous ve válce s Ruskem

Anonymous vyhlásili Rusku kybernetickou válku krátce po invazi na Ukrajinu. Od konce února již hackeři podnikli desetitisíce útoků na tamní média a organizace. Úspěšně napadli např. web ruské televize Russia Today a stránky tajné služby FSB. Vesmírné agentuře Roskosmos oslepili špionážní satelity, k nepoznání změnili web ruské federální vězeňské služby a terčem jejich útoku se staly i ruské televizní kanály, na kterých vysílali reálné záběry z bojů na Ukrajině.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
29
Shares