Rusové na Ukrajině ukradli traktory a kombajny

Rusové na Ukrajině ukradli traktory a kombajny. Majitelé je ale na dálku zablokovali a teď se hodí tak akorát do šrotu

  • Rusové vykradli dealera kombajnů a traktorů v Melitopolu
  • Odvezli stroje za 100 milionů korun
  • Netušili, že moderní vybavení lze vypnout na dálku

Rusové v Melitopolu nakradli zemědělské stroje za v přepočtu více než 100 milionů korun. Když je ale dopravili do Čečenska, zjistili, že je ani nezapnou. Majitel je zablokoval na dálku. Okupanti se na zemědělství v Ukrajině zaměřují, loupí i obilí.


Nepřehlédněte: Kontakt s mimozemšťany je blízko. Teleskop Jamese Webba fotí tak ostře, že to šokovalo vědce


Vůbec netušili, co vlastně vezou

V posledních několika týdnech přibývá zpráv o tom, že ruští vojáci odváží z napadené Ukrajiny zemědělské vybavení, obilí a dokonce i stavební materiál, to vše nad rámec rozsáhlého drancování bytů a domů. Odvoz cenné zemědělské techniky John Deere z Melitopolu nese přitom všechny znaky toho, že rabování nevzniká spontánně, ale je organizovanou záležitostí. Pryč z Ukrajiny je totiž odvezla ruská armáda.

Zemědělská zařízení byla odvezena z prostor obchodního zastoupení Agroteku. Dohromady mají stroje hodnotu téměř pět milionů dolarů (více než 100 milionů korun), přičemž jen samotné sklízecí mlátičky běžně stojí okolo 300 000 dolarů. V posledních týdnech bylo z Melitopolu celkem odvezeno 27 kusů zemědělské techniky a část z nich se vydala na dlouhou pozemní cestu do Čečenska, do místa vzdáleného více než 1 100 kilometrů.


Nepřehlédněte: Apple vs ruská armáda: okradený Ukrajinec v reálném čase sleduje, co se děje s jeho sluchátky AirPods


Stačilo zmkačknout tlačítko a traktor se zablokoval

Díky technické vyspělosti strojů, které jsou vybaveny pokročilým hardwarem a GPS modulem, bylo možné na dálku sledovat jejich cestu. A nejen to. Rusové vůbec netušili, že zemědělské stroje lze na dálku snadno zapnout i vypnout, nebo zablokovat.

„Když útočníci odvezli ukradené kombajny do Čečenska, uvědomili si, že je ani nemohou zapnout, protože byly zablokovány,“ uvádí zpráva CNN. Nyní špičková zemědělská technika chřadne někde na farmě poblíž Grozného a Rusové se stroje podle všeho snaží odemknout / odblokovat, ale zatím se jim to nepodařilo.

Příběh ukrajinských kombajnů nápadně připomíná zprávy o tom, jak okradení ukrajinští občané sledují své iPhony a sluchátka AirPods, které si vojáci odvezli domů do Ruska, kde se je snaží prodat a něco málo vydělat.

Zdroj náhledové fotografie: David Thielen  / Unsplash

Total
1
Shares