Apple vs ruská armáda: okradený Ukrajinec v reálném čase sleduje, co se děje s jeho sluchátky AirPods

  • Okradený Ukrajinec sleduje, ked se nachází jeho sluchátka AirPods 3
  • Zjistil, že je má ruský voják, který se právě nachází v Bělorusku

Neuvěřitelný příběh zažívá jeden mladík z Ukrajiny, který bydlí poblíž města Žitomír. Ruští vojáci se mu vloupali do domu a ukradli mnoho věcí včetně bezdrátových sluchátek AirPods 3. Nepočítali ovšem s tím, že okradený je díky speciálnímu programu může sledovat v reálném čase.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous zasáhli srdce Ruska! Ovládli kamery v Kremlu a pozorují, co Putinovi lidé zrovna dělají


Ukrajina čelí ruské invazi a bojuje o svou státnost i budoucnost Evropy. Mnoho ruských vojáků na Ukrajině rabuje. O tom není třeba pochybovat. Vtrhnou do domu místních obyvatel a vše, co má nějakou hodnotu, jako jsou třeba tenisky, kosmetika nebo elektronika, seberou a posílají zpět do Ruska nebo na základny, kde slouží.

Ruští vojáci ukradli na Ukrajině AirPods 3

Obětí loupeže ruských vojsk se stal i jeden mladík žijící poblíž Žitomíru, jednoho z nejstarších měst Ukrajiny. Jako příznivec značky Apple vlastní jak telefon iPhone, tak bezdrátová sluchátka AirPods 3. Protože zrovna nebyl doma, když ho nezvaní hosté navštívili, přišel naštěstí jen o sluchátka. iPhone má stále u sebe, a tak ho napadlo zjistit, kde se sluchátka vlastně nacházejí.

Sleduje, kde se ukradená sluchátka nachází

Aby na to přišel, stačilo, aby se přihlásil do lokalizační služby Najít společnosti Apple. Pomocí aplikace si nechal své AirPody zobrazit na mapě a překvapený zjistil, že se nachází v Bělorusku. Evidentně je má u sebe voják, jehož jednotka byla nedávno stažena ze severu Ukrajiny zpět do míst poblíž města Gomel, které se nachází necelých 25 kilometrů od ukrajinských hranic.

Apple, koberce, tenisky a ostatní věci

Informace o rabování ze strany ruských vojáků se objevují neustále. Na sociálních sítích se to jen hemží zprávami urakjinských obyvatel, kteří si stěžují, že byli okradeni. Jedno z videí, které se nedávno objevilo na Twitteru, zachycuje třeba ruské vojáky s luxusními koberci, zatímco další skupina si užívala v sauně jednoho z ukrajinských domů. „Většina ruské populace žijící mimo Moskvu a velkých měst je chudá. Proto je invaze na Ukrajinu příležitostí pro některé Rusy, aby něco ukradli a přinesli to domů, jako jsou koberce v tomto videu,“ uvádí popisek videa.

Zdroj náhledové fotografie: Vựa Táo / Unsplash

Total
13
Shares
2 komentářů
  1. Měl by ukrajinské armádě posílat souřadnice!

  2. 🤓Staré české pořekadlo “Kdo nekrade okrádá vlastní rodinu” v ruské praxi. 🤦🏻‍♂️🙁

Comments are closed.