Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři z Anonymous jedou na plné obrátky: Ukradli jsme údaje z milionů ruských platebních karet. Poděkujte Putinovi, smějí se

  • Anonymous šlapou jako dobře namazaný stroj
  • Nyní zaútočili přímo na peněženky běžných Rusů
  • Zmocnili se údajů o jejich kreditních kartách

Je známo, že v dnešní době se války nevedou jen fyzicky na frontě, ale také v internetovém prostoru. Dobře si jsou toho vědomi i hackeři z hnutí Anonymous, kteří ve velkém útočí na ruské společnosti a státní organizace. Nejnověji se úspěšně nabourali do serverů jedné z nejvýznamnějších finančních institucí. „Za útok poděkujte Putinovi“, uvedli na Twitteru.


Nepřehlédněte: Konec světa? Existuje spousta varovných signálů a líbit se vám nebudou


Odstřihnutí od sociálních sítí, známých značek, ale i oblíbených obchodů – to jsou následky války, která začala 24. února noční invazí Ruska na Ukrajinu. Pořádně naštvaní jsou nadále i Anonymous, kteří na konci února ruské vládě vyhlásili oficiální kybernetickou válku.

Anonymous jsou ve válce

Za nejnovějším útokem stojí přidružená skupina Battalion 65 (známá též jako NB65), které se podařilo nepozorovaně proniknout do počítačové infrastruktury společnosti Qiwi, což je nanejvýš důležitý ruský zprostředkovatel bezkontaktních plateb. Ještě, než se dostaneme k tomu, co se hackerům podařilo ukrást, nezapomeňme zmínit, že NB65 se už dříve nabourali do serverů ruské vesmírné agentury Roskosmos a oslepili špionážní satelity tajných služeb. Za pozornost stojí rovněž útok na banku ruských oligarchů a firmu, která kryje agenty FSB. Bez nadsázky se dá napsat, že si NB65 všechny vodí na vodítku, tak moc dobří jsou, což za chvíli uznáte sami.

„Ahoj Qiwi (mají twitterový účet lol, uvidíme, jak to půjde). Dostali jsme se k přibližně 10,5 TB záloh. Vaše společnost má co dočinění se skupinou Battalion 65. Doporučujeme vám, abyste nás kontaktovali, pokud chcete přežít… Jste super v p****i. #SlavaUkrajině #FCKPTN,“ je vzkaz adresovaný společnosti Qiwi s dodatkem, že zálohy zašifrovali pomocí speciálního ransomwaru.

Mají miliony informací o transakcích Rusů

Po přezkoumání ukradených dat skupina NB65 zjistila, že získala údaje k 12 milionům kreditních karet a o 30 milionech platebních transakcí. Společnost Qiwi má teď tři dny na to, aby se hackerům ozvala, jinak se se svými daty může nadobro rozloučit. Pokud ke kontaktu nedojde, jsou Anonymous rozhodnuti každý den uveřejnit milion citlivých záznamů prostřednictvím webového projektu Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), kde publikují získané soubory pravidelně.

Provází je skvělá pověst

Hackeři z Anonymous od vypuknutí války na Ukrajině proti Rusku konají pravidelně. Jejich prvním velkým úspěchem bylo nabourání se do vysílání ruských televizních pořadů, na kterých se z ničeho nic objevily záběry ze zdevastované sousední Ukrajiny. Členové Anonymous jsou známí jako „Anons“ a proslavily je nejen činy, ale i masky Guy Fawkese. Uskupení se často angažuje v čemkoli od útoků na Rusko až po hackování vládních amerických agentur nebo stránek s dětskou pornografií.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares