iPhone

Definitivní důkaz o cestování v čase? Muž na fotce z roku 1943 drží v ruce telefon!

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 79 let staré fotce je prý iPhone

Pátrači na internetu si všimli podivně vypadajícího chlapíka na černobílé fotografii ze 40. let minulého století, na které v ruce drží něco, co až nápadně připomíná chytrý mobil.


Nepřehlédněte: Moskvič vstane z mrtvých. Rusko obnoví výrobu legendárních aut pro soudruhy


Důkaz o cestování časem?

K pořízení fotografie došlo v roce 1943 v islandském Reykjavíku. Na snímku je vidět podezřelá postava, která je na rušné ulici v přítomnosti amerických vojáků nasazených v zemi během druhé světové války.

Muž v bílém kabátu má pravou ruku u ucha a zdá se, že v ní drží něco, co dnes všichni dobře známe. S trochou představivosti to vypadá, jako kdyby telefonoval z iPhonu.

Podle mnohých uživatelů je na fotografii, která se objevila v islandské facebookové skupině Gamlar ljósmyndir, jejíž členové si mezi sebou sdílí historické snímky, skutečný cestovatel v čase.

Fotku zveřejnil uživatel Kristjan Hoffmann a opatřil ho popiskem: „Na tomto krásném obrázku upoutá pozornost to, že o vitrínu uprostřed se opírá muž, který telefonuje mobilem.“

Drží v ruce telefon?

Ani to však některé uživatele nepřesvědčilo o tom, že se jedná o člověka z budoucnosti. Někteří jsou spíše nakloněni teorii, že jde o muže, který poslechem kontroluje, zda mu fungují hodinky. Této hypotéze nahrává skutečnost, že stojí hned u hodinářství. Jiní zase tvrdí, že se jen koncem dýmky škrábe v uchu.

Podobný rozruch jako fotografie z Islandu způsobila nedávno i 162 let stará malba, na níž je zachycena žena, která jde po pěšině a v ruce drží něco, co vypadá jako chytrý telefon. Jak je to možné, ptají se lidé?

Bláznivé konspirační teorie také vyvolalo video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle některých uživatelů internetu je evidentní, že telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: NYPost

Total
0
Shares
19 komentářů
 1. Se divím, že tam byl signál, bez jakýchkoliv vysílačů.😀

  1. Tesla dokázal vyrobit vysílač do 40 km ,mohl tak rozsvítit světla na ulici, ale i malé elektrické přijímače,měl vymyslet vysílání elektromagnetických vln .Bohužel v té době se svítilo petrolejem a firmy by svým vynálezem zlikvidoval.

 2. No přesně. Jak by mohl volat když neexistoval mobilní signál. To si asi konspirátoři neuvědomují 🤣🤣🤣

  1. Co jiného jak iPhone by měl držet? Ten už beztak umí volat offline. Až se vrátí do budoucnosti, tak si zavolá z minulosti. Poměrně pochopitelné.

 3. Stím signálem mě to trklo, jak jsem tu fotku uviděl, ALE mohl to být komunikátor cizí vesmírné lodi, a ten muž průzkumník z cizí planety, člověk nikdy neví. 😎MIB🌟✨

 4. Určitě je to fotomontáž či něčí vtip. Jak jsou lidé důvěřiví a bujnou fantazií tak vznikají tyhle polopravdy.

 5. Na tý fotce je vidět pěkný hovno co má v ruce, navíc tady někteří správně namítají, že v té době neexistovaly vysílače a vy tady už píšete, že měl iphone. Je další z mnoha stránka, která píše jen totalnich píčovinách…

 6. Jasně, Stbácká vysílačka je telefon.
  V té době to vlastnil každý pátý č……k

 7. Jo tenkrát byl signál ještě bez problémů,dnes pořad výpadky, věčně bez internetu 🤣🤣🤣🤣 no měli očividně lepší satelitní přijímače 🤣🤦🤦🤦

 8. To je jasný. Volal do Vatikánu. Tak mají v tom tajným archivu spoustu těchhle věcí od mimozemšťanů, aby se to nedostalo mezi lidi a vysílají to přes pyramidy do vesmíru a čekají, jak to na vedení vyhodnotí a pošlou zase stejnou cestou instrukce.
  To nevíte????

 9. Drží pouhou cigaretu a palcem se poškrabal za uchem.Vcelku běžné gesto viděné ve starých filmech.Ale jako konspirace dobré

 10. Nemyslím, že by si něco takového pořídil. Vypadá to na SAMSUNG

 11. No, já myslím, že by musel být padlý na hlavu, kdyby v té době, mezi tolika lidmi, “telefonoval”, protože by na sebe ihned upozornil. Možná by se tak dostal místo zpět do budoucnosti, leda k Chocholouškovi.

Comments are closed.