iPhone

Definitivní důkaz o cestování v čase? Muž na fotce z roku 1943 drží v ruce telefon!

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 79 let staré fotce je prý iPhone

Pátrači na internetu si všimli podivně vypadajícího chlapíka na černobílé fotografii ze 40. let minulého století, na které v ruce drží něco, co až nápadně připomíná chytrý mobil.


Nepřehlédněte: Moskvič vstane z mrtvých. Rusko obnoví výrobu legendárních aut pro soudruhy


Důkaz o cestování časem?

K pořízení fotografie došlo v roce 1943 v islandském Reykjavíku. Na snímku je vidět podezřelá postava, která je na rušné ulici v přítomnosti amerických vojáků nasazených v zemi během druhé světové války.

Muž v bílém kabátu má pravou ruku u ucha a zdá se, že v ní drží něco, co dnes všichni dobře známe. S trochou představivosti to vypadá, jako kdyby telefonoval z iPhonu.

Podle mnohých uživatelů je na fotografii, která se objevila v islandské facebookové skupině Gamlar ljósmyndir, jejíž členové si mezi sebou sdílí historické snímky, skutečný cestovatel v čase.

Fotku zveřejnil uživatel Kristjan Hoffmann a opatřil ho popiskem: „Na tomto krásném obrázku upoutá pozornost to, že o vitrínu uprostřed se opírá muž, který telefonuje mobilem.“

Drží v ruce telefon?

Ani to však některé uživatele nepřesvědčilo o tom, že se jedná o člověka z budoucnosti. Někteří jsou spíše nakloněni teorii, že jde o muže, který poslechem kontroluje, zda mu fungují hodinky. Této hypotéze nahrává skutečnost, že stojí hned u hodinářství. Jiní zase tvrdí, že se jen koncem dýmky škrábe v uchu.

Podobný rozruch jako fotografie z Islandu způsobila nedávno i 162 let stará malba, na níž je zachycena žena, která jde po pěšině a v ruce drží něco, co vypadá jako chytrý telefon. Jak je to možné, ptají se lidé?

Bláznivé konspirační teorie také vyvolalo video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle některých uživatelů internetu je evidentní, že telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: Daniela Araya / Unsplash, zdroj: NYPost

Total
11
Shares
19 komentářů
  1. Tesla dokázal vyrobit vysílač do 40 km ,mohl tak rozsvítit světla na ulici, ale i malé elektrické přijímače,měl vymyslet vysílání elektromagnetických vln .Bohužel v té době se svítilo petrolejem a firmy by svým vynálezem zlikvidoval.

 1. No přesně. Jak by mohl volat když neexistoval mobilní signál. To si asi konspirátoři neuvědomují 🤣🤣🤣

  1. Co jiného jak iPhone by měl držet? Ten už beztak umí volat offline. Až se vrátí do budoucnosti, tak si zavolá z minulosti. Poměrně pochopitelné.

 2. Stím signálem mě to trklo, jak jsem tu fotku uviděl, ALE mohl to být komunikátor cizí vesmírné lodi, a ten muž průzkumník z cizí planety, člověk nikdy neví. 😎MIB🌟✨

 3. Určitě je to fotomontáž či něčí vtip. Jak jsou lidé důvěřiví a bujnou fantazií tak vznikají tyhle polopravdy.

 4. Na tý fotce je vidět pěkný hovno co má v ruce, navíc tady někteří správně namítají, že v té době neexistovaly vysílače a vy tady už píšete, že měl iphone. Je další z mnoha stránka, která píše jen totalnich píčovinách…

 5. Jo tenkrát byl signál ještě bez problémů,dnes pořad výpadky, věčně bez internetu 🤣🤣🤣🤣 no měli očividně lepší satelitní přijímače 🤣🤦🤦🤦

 6. To je jasný. Volal do Vatikánu. Tak mají v tom tajným archivu spoustu těchhle věcí od mimozemšťanů, aby se to nedostalo mezi lidi a vysílají to přes pyramidy do vesmíru a čekají, jak to na vedení vyhodnotí a pošlou zase stejnou cestou instrukce.
  To nevíte????

 7. Drží pouhou cigaretu a palcem se poškrabal za uchem.Vcelku běžné gesto viděné ve starých filmech.Ale jako konspirace dobré

 8. No, já myslím, že by musel být padlý na hlavu, kdyby v té době, mezi tolika lidmi, “telefonoval”, protože by na sebe ihned upozornil. Možná by se tak dostal místo zpět do budoucnosti, leda k Chocholouškovi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..