Další políček. Hudební gigant Universal Music v Rusku končí

  • Universal Music zastavuje své působení v Rusku
  • Připojuje se k dalším desítkám zahraničních firem

Největší světová nahrávací společnost Universal Music Group pozastavila v Rusku svou obchodní činnost a zavírá své kanceláře. Upozornil na to ukrajinský server The Kyiv Independent.


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous se nabourali do veřejných webkamer v Rusku. Sláva Ukrajině, vysílají živě


Universal Music vyzývá k solidaritě

„Vyzýváme k co nejrychlejšímu ukončení násilí na Ukrajině,“ uvádí Universal Music Group v prohlášení pro média. „Dodržujeme mezinárodní sankce a spolu s našimi zaměstnanci a umělci spolupracujeme se skupinami z celé řady zemí (včetně USA, Spojeného království, Polska, Slovenska, Německa, České republiky a Maďarska) na úsilí co nejrychleji dodat humanitární pomoc uprchlíkům v regionu.“

Již odešlo několik desítek firem

Universal Music se připojuje k desítkám dalších zahraničních společností. Některé z Ruska odchází nadobro, jiné pouze pozastavují provoz. Veškerou obchodní činnost v zemi ukončila například kavárenská síť Starbucks a všech zhruba 850 restaurací uzavřel řetězec McDonald’s. Provoz v Rusku pozastavila také Coca-Cola a největší kosmetická společnost L’Oreal.

Z technologických podniků vývoz do Ruska pozastavil Intel, Nvidia a AMD. Google v zemi omezil prodej internetové online reklamy. K dalším službám, které na ruském trhu výrazně omezily svoji činnost, se řadí i Spotify. V první fázi streamovací platforma začala blokovat obsah i podcasty ruských mediálních plátků, poté uzavřela tamější pobočku a nakonec zcela zrušila předplatné Premium.

Zdroj náhledové fotografie: wilfried Vowoto / Unsplash

Total
3
Shares