Nvidia zastavuje prodej grafických karet GeForce Rusku

Nvidia zastavuje prodej grafických karet GeForce Rusku. Následuje Intel a AMD

  • Z Ruska se v reakci na invazi Ukrajiny stáhla již řada západních značek
  • Produkty na tamní trh přestává dodávat i výrobce grafických karet Nvidia

Kvůli invazi na Ukrajinu ze západních technologických firem v Rusku nezůstane prakticky jediná. Po společnostech Intel a AMD v zemi zcela zastavila dodávky svých produktů i Nvidia, která je známá výrobou grafických karet GeForce pro herní konzole, počítače i těžbu kryptoměn.


Nepřehlédněte: Ukrajinec v Kyjevě vyzkoušel Muskův satelitní internet. Rychlost Starlinku je brutální


Už žádné grafiky Nvidia

Záměr omezit své podnikání v Rusku ohlásila Nvidia už před několika dny. Zpočátku se mohlo zdát, že se omezení dotknou pouze určitých segmentů a specifických produktů. Nakonec se v Rusku běžní lidé nedostanou ani ke spotřební elektronice, jako jsou grafické karty.

Technologické firmy v Rusku zavírají

Zástupce Nvidie pro server PCMag uvedl, že firma přestala do Ruska dodávat své produkty. Ovšem bližší podrobnosti už neuvedl. Zákaz se může týkat dodávek grafik pro stolní počítače a notebooky, ale také koncových zařízení, která tyto produkty integrují. Připomeňme, že společnost dodává svůj čip Tegra i do populární kapesní konzole Nintendo Switch.

Nvidia se zařadila po bok dalších velkých technologických firem, které kvůli válečnému aktu Moskvy zastavily prodej svých produktů v zemi. Záměr z Ruska odejít již daly najevo společnosti Intel, AMD, Apple, Samsung nebo Lenovo. Poskytovat služby v Rusku přestaly v uplynulých hodinách i streamovací kanály Netflix a Spotify.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Škoda že nvidia AMD jsou jediný výrobce grafických karet pro nás normální lidi kdyby byl jiný tak už bych si o nich nikdy nic nekoupil. Chováme se teď a jako nacisti jako se chovali tenkrát na cestě k Židům mi jenom k rusům a ať už je to jakkoliv spousta těch lidí určitě s tím nebude souhlasit co se děje takže ted se chováme hůř jak zvířata.

Comments are closed.