Netflix

Netflix se připojuje ke Spotify a kompletně zastavuje své fungování v Rusku

  • Netflix následuje ostatní a v Rusku končí
  • Co Rusům zbyde? Nejspíš jen propaganda

Pivo, automobily, náhradní díly pro letadla, ale také operační systém Windows, placení kartami Visa a Mastercard nebo telefony iPhone a Samsung. To vše je nyní Rusku a Rusům kvůli invazi na Ukrajinu odepřeno. Nově se do seznamu přidává oblíbená streamovací služba Netflix. Její zástupci právě oznámili, že v Rusku kompletně zastavují fungování.


Nepřehlédněte: Ukrajinec v Kyjevě vyzkoušel Muskův satelitní internet. Rychlost Starlinku je brutální


Netflix odchází z Ruska

Před několika dny Netflix uvedl, že na ruském trhu omezí všechny budoucí projekty a připojí se ke společnostem, které v zemi ukončí své podnikání. Služba zrušila natáčení čtyř ruských seriálů a odmítla vysílat dvacet ruských volně šířených propagandistických kanálů, které musí podle tamních zákonů ve své nabídce hostovat. Nyní podniká další krok k úplnému vypnutí. „Vzhledem k okolnostem jsme se rozhodli pozastavit naši službu v Rusku,“ oznámil mluvčí Netflixu.

Rusům zbyde jen propaganda

Ekonomický tlak na Rusko se kvůli invazi na Ukrajinu neustále stupňuje. Nejenže se země potýká s rozsáhlými sankcemi, ale mnoho korporací a organizací se z Ruska stáhlo. Společnosti jako Microsoft, Apple, Samsung nebo Dell oznámily, že v zemi končí s prodejem svých produktů, zatímco IKEA kompletně uzavřela tamní obchody a konec před několika hodinami ohlásilo i Spotify.

Zdroj náhledové fotografie: Freestocks / Unsplash

Total
0
Shares