Google v Rusku přestává prodávat internetovou reklamu

Google v Rusku přestal prodávat internetovou reklamu. Nelíbí se mu invaze na Ukrajinu

  • Google přestal prodávat online reklamu v Rusku
  • Rozhodnutí se týká vyhledávače, YouTube i externích partnerů

Americký technologický gigant Google přestal v Rusku prodávat internetovou reklamu. Společnost o tom informovala v prohlášení pro média.


Nepřehlédněte: Apple Mapy už fungují správně. Krym znovu ukazují jako součást Ukrajiny


„Vzhledem k mimořádným okolnostem pozastavujeme prodej online reklamy v Rusku,“ uvedla firma v prohlášení, ze kterého citovala agentura Reuters. „Situace se rychle vyvíjí,“ dodal Google s tím, že pokud by došlo k nějakým dalším podstatným změnám, bude o tom okamžitě informovat.

Google následuje Apple a další americké podniky

Rozhodnutí se týká reklamy v internetovém prohlížeči, video platformy YouTube i externích partnerů, kteří prostřednictvím Googlu publikují obsah. Americký podnik již dříve zakázal ruským státním médiím kupovat nebo prodávat reklamu prostřednictvím jeho technologií. V zájmu ochrany veřejnosti na Ukrajině také vypnul ve službě Google Mapy funkce poskytující dopravní informace v reálném čase, aby je nemohli zneužít Rusové.

Google přestala prodávat online reklamu v Rusku
Google přestala prodávat online reklamu v Rusku. Solen Feyissa / Unsplash

V Rusku už nefunguje ani ubytování Airbnb

Své aktivity v Rusku a Bělorusku už zastavil Apple, který ukončil prodej svých produktů a omezil fungování platební služby Apple Pay. Situace pak není lhostejná ani platformě Airbnb, která v Rusku přestala poskytovat pronájem ubytování.

Zdroj náhledového obrázku: Nathana Reboucas / Unsplash

Total
0
Shares