UFO, UAP

Bývalý astronaut NASA: Pokud si myslíte, že UFO jsou mimozemšťané, jste úplně mimo

 • Jsou UFO na obloze mimozemšťané? 
 • Zapomeňte na to, tvrdí astronaut

Kanadský astronaut ve výslužbě Chris Hadfield se v nedávném rozhovoru pro stanici CBC podělil o svůj názor na zvýšený zájem veřejnosti o pozorování UFO, či chcete-li neidentifikovaných anomálních jevů (UAP).


Nepřehlédněte: Navštěvují nás mimozemšťané? Americká armáda hlásí stovky nových pozorování UFO


O mimozemšťany nejde

Hadfield dal redaktorům jasnou odpověď na otázku, zda za záhadnými událostmi stojí inteligentní formy života. Pokud si myslíte, že jde o mimozemšťany, jste podle něj hlupáci.

„Samozřejmě jsem na obloze viděl nespočet věcí, kterým nerozumím,“ řekl kanadské televizi bývalý astronaut, který byl dříve také pilotem kanadského královského letectva i amerického námořnictva.

„Ale vidět na obloze něco, čemu nerozumíte, a pak z toho okamžitě vyvodit, že jde o inteligentní život z jiné sluneční soustavy, to je vrchol hlouposti a nedostatku logiky,“ dodal.

Někteří odborníci naznačují, že za záhadnými jevy na obloze mohou stát geopolitičtí supeři. Podle nich možná Rusko a Čína narušují vzdušný prostor Spojených států pomocí vysoce pokročilých technologií.

UFO
Zdroj: Pawel86 / Pixabay

UFO začala zkoumat už i NASA

I když za UFO nestojí mimozemšťané, podle Hadfielda to neznamená, že bychom možnost, že ve vesmíru nejsme sami, měli úplně zavrhnout. „Ale definitivně jsme až do této chvíle nenašli žádné důkazy o životě nikde jinde než na Zemi,“ řekl CBC.

Téma UFO se v poslední době znovu dostává na přední stránky médií. Po zprávě deníku The New York Times, která odhalila stínový program Pentagonu pro neidentifikované jevy, uniklo na internet několik videí pořízených vojenskými piloty, která ukazují v pohybu nevysvětlitelné objekty, které jako by odporovaly fyzikálním zákonům.


Nepřehlédněte: Proč nás mimozemšťané nekontaktují? Astronaut NASA: Možná s námi jen nechtějí ztrácet čas


Od té doby se se svědectvím přihlásilo několik dalších pilotů a zákonodárci jejich zprávy berou vážněji než kdy jindy. Do vyšetřování UFO (nebo UAP) se dokonce zapojila už i NASA. „Pochopení informací, které o neidentifikovaných leteckých jevech máme k dispozici, je naprosto zásadní, abychom mohli vyvodit vědecké závěry o tom, co na naší obloze se děje,“ řekl zástupce vědeckých misí v NASA Thomas Zurbuchen.

UFO, UAP
Zdroj: Matt Artz / Unsplash

Panel expertů NASA je reakcí na nedávné slyšení jednoho z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů, který uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů. Zaznělo na něm, že americká armáda v průběhu let zaznamenala zhruba 400 nevysvětlitelných incidentů. V odtajněné zprávě se uvádí, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021. 

Zdroj náhledové fotografie: Matt Artz / Unsplash, zdroj: Futurism, Space

Total
0
Shares
21 komentářů
 1. Minimálně některé nahlášené / zaznamenané jevy jsou přinejmenším dosti zarážející (např. letící “Tic Tac”, stopy radiace na některých místech setkání?). A svádět vše na Rusko a Čínu mi přijde úsměvné, vzhledem k tomu, že se Rusko nedokáže vypořádat ani s Himarsema, ale mělo by údajně mít na svědomí dosažení nevídané rychlosti během 1 vteřiny. Ikdyby byly věci o mimozemšťanech pravda (area 51 atd.) nevím, proč si nějaký pilot/astrounaut myslí, že by byl do toho zasvěcen. Ale ano je pravda, že je nesmysl každý UFO jev hned vykládat jako kontakt s mimozemskou civilizací.

 2. “Podle nich možná Rusko a Čína narušují vzdušný prostor Spojených států pomocí vysoce pokročilých technologií.” Vysoce pokročilých technologií? Cha cha cha cha!

  1. Nebo může být placen…. vesmír je nekonečný a my jsme hodně omezený….

 3. Taky mě napadlo, že to jsou Číňani. Možná Rusko. (Ale podle některých Rusko je Potěmkinova velmoc na hlíněných kolech, takže jak to by k takovému letadélku přišlo?) . Také to ale může být pokus nějakého miliardáře. Třeba Elon Musk má takovou zálibu v nových technologiích. Možná kromě Tesly a družic testuje i takovéhle hračky. Ale nejlepší by bylo, kdyby to fakt byli ti mimimozemšťané. Jednoho dne by přistáli, předali nám Oskara za nejlepší komedii této galaxie a zase by odlítli.

 4. nemohu souhlasit…… – z vlastní zkušenosti, vím že nemá pravdu (nepublikovatelné-nechci skončit v blázinci…:o))))))

  1. Znám asi pět lidí, kteří s UFO mluvili.Ale jak píšete, ani oni by nechtěli skonči v blázinci.

 5. Nejpravděpodobnější je, že jsou to sami Amíci, testování nových technologií je nejpravděpodobnější nad vlastním územím a vždycky je to utajená věc než se to uvede do nového provozu.

  1. No problém je, že ty technologie jsou v tom případě desítky let staré. I u nás je zdokumentované jak armáda v 70tych letech naháněla tic tak. Dále pak celkem nedávno přiznal i šéf masa že jsou to mimozemšťané. Je to na YouTube. Případně Buz Aldrin když letěli o měsíci, že vedle nic letělo ufo. Na YouTube jsou i záběry.

 6. Osobně jsem UFO viděl před nějakými 7 – 8 lety. Jel jsem večer už za tmy po silnici mezi Slivencem a Lochkovem a periferním viděním ho najednou vidím nad modřanským sídlištěm ! Jelikož jsem ale v zásadě skeptik, tak přestože tohle přesně splňovalo popis : bílý doutník s řadou světýlek a pátracími reflektory , které z přídě sledovali povrch planety, nějak jsem nemohl uvěřit. I zastavil jsem a podíval se pořádně, Byl to Měsíc v úplňku přes který se nasouvaly dvě vrstvy potrhané oblačnosti. A bylo po senzaci. Z toho usuzuji, že někteří senzitivní jedinci si v podstatě přírodní úkaz vysvětlí podle své víry a UFO je na světě.

  1. Chtě nechtě, má z drtivé většiny pravdu zřejmě. Technologicky je svět o moc dál, než je veřejně prezentováno. Ale nebojte, to jedno procento vysvětlit nedokáže nic a nikdo. Nikdo nechce rozvrat, nejsme připraveni a dlouho nebudeme ještě.

  2. To co říkáte je pravda z drtivé většiny a souhlasím. Člověk má velkou fantazii. A ne znalí noční oblohy, který nerozezná družici, letadlo, bolid, meteor ani meteorit, stonásobně větší ještě. Nicméně a já mám ty vědomosti díky čtyřiceti letům pozorování věřte, že buď my lidé nebo někdo jiný umí létat tam nahoře rychleji než vesmírný kámen, rychleji než naše (prozatím) nejrychlejší sonda, která letěla 104 km za vteřinu ke slunci. Tomu věřte. Já tomu také nevěřil,ale pokud jsme to my lidé, jsme schopni létat už stovkami machů, zapomeňte na nám prezentované pilotované supersonické letadla (SR 71,Mig 31 atd)s rychlostí do čtyř machů, nebo nepilotované nejrychlejší rakety jako je kinžál, iskander a ostatní s rychlostí do dvanácti machů v atmosféře i mimo ní. Něco nebo někdo nad námi sviští o hodně rychleji a to ve stovkách násobků machu.A je to vidět ač vzácně.

 7. Mám něco podobného, přišla k nám kdysi k večeru známá, že viděla na obloze záhadná pohybující se světla. Podle popisu UFO. Za několik dní jsem šel večer také a tím směrem, co tehdy popisovala, jsem to uviděl také. Zarazil jsem se a chvíli pozoroval a pak mi to došlo, tam dál byla letní restaurace, bylo zataženo a z restaurace pouště do mraků laserem světla. Za jasné oblohy asi efekt nebyl vidět, při nízké oblačnosti to bylo docela efektní.

 8. Já myslím, že Chris má pravdu. Jsou to všechno meteorologické balóny.

 9. Tyto jevy jsou pozorovány staletí, tedy jsou cizí velmoci ze hry….

 10. Miloš
  28.12.2022 (0:15)
  Před asi patnácti lety, jsme s kamarádem jeli koncem léta kolem osmnácté hodiny s obce Zbraň do
  blízké obce Končice, která je součástí obce Žiželice nad Cidlinou. Když jsme dojeli blízko k okraji obce, před námi asi ve vzdálenosti stopadesát metrů viselo na obloze v úhlu asi 50 stupńů, silně ostré bílé světlo velikosti zimního slunce. V místě, nad kterým jsme světlo viděli, nebyly tehdy žádné stavení, jen holá louka s pár křovinami. Zastavili jsme a zírali, co to může být, jsme totiž místní a nic podobného jsme tam nikdy neviděli. Napadlo mě zapnout dálová světla a výstražné blinkry. Světlo náhle reagovalo, měli jsme pocit, že se k nám pomalu přibližuje a tím také trochu zvětšuje. Vylekal jsem se, blinkry a dálková světla jsem ztlumil a pokračovali jsme do středu obce. Viděli jsme, jak po pravé straně výhledu z auta, se dalo světlo do pohybu, sučasně s námi a stále ve stejné výšce, nad střechami domků. Po zastavení v obci se světlo vzneslo vysoko na oblohu až skoro k zenitu a zastavilo se. Po chvíli se z levé strany, ve stejné přímce jako uvedené světlo, objevilo v pohybu světlo mnohem menší a docela rychle se blížilo k tomu většímu světlu. Náhle bylo vidět, jakoby dávalo signál blikáním červeného světla (červené světlo z našeho pohledu byl jen opravdu malý bod v poměru k velikosti menšího světla). Poznamenal jsem k tomu, že to přistane v “mateřské lodi”, tak jak jsem kdysi kdesi četl. A opravdu, malé světýlko s červeným blikáním, dorazilo k tomu většímu a jakoby zmizelo v jeho útrobách. Často si na to vzpomenu, zvláště na podivnou, obrovskou rychlost většího světla, které dokázalo tak rychle dosáhnout tak obrovské výšky.

 11. To je , jako s Bohem…..také ho nikdo neviděl a přesto věříme, že JE.
  Jsou věci mezi nebem a zemí, které až přijde ten správný čas se ukáží ve své nahé pravdě.
  Kdy? To je na tom to nejlepší….že nikdo neví…a tak to má být. Tak s pokorou a repektem
  čekejme:) máme přece rádi všichni překvapení:)

 12. Žádné UFO neexistuje, je to jen výplod bujné fantazie. Jedno je jisté, že jsme ve vesmíru jediněční.

 13. No nejlepší na tom je, že takto pokročilé technologie, které si neumíme vysvětlit nám poskytli nejspíše mimozemšťané, protože bychom na ně ještě nějakou dost velkou dobu vůbec nepřišli 🙂

 14. Ufo jsou jen další americké výrobky na další strašení lidí. Americká armáda ze 400 záhadných předmětů jen 1 neznala, ostatní tam umístila sama. Ten 1 viděl opilý občan.

Comments are closed.