UFO

Proč nás mimozemšťané nekontaktují? Astronaut NASA: Možná s námi jen nechtějí ztrácet čas

  • Jsme ve vesmíru sami a pokud ne, proč se ještě neukázali?
  • Jedním z možných vysvětlení může být, že o nás nemají zájem

Astronaut NASA Stan Love hovořil s britskými médii a řeč přišla i na kolonizaci vesmíru a mimozemské civilizace. Vysvětlil, proč si myslí, že nás jiné inteligentní bytosti ještě nenavštívili.


Nepřehlédněte: Definitivní důkaz o cestování v čase? Muž na fotce z roku 1943 drží v ruce telefon!


Mimozemské civilizace nemají o kontakt zájem

Love je 57letý americký vědec a astronaut, který se k NASA připojil v roce 1998 a o deset let později absolvoval svůj první let do vesmíru v raketoplánu Atlantis. Ve vesmíru strávil přes 300 hodin, ale žádné známky inteligentního života v okolí Země nespatřil.

Přestože NASA nyní oficiálně vyšetřuje nevysvětlitelná pozorování UFO (psali jsme o tom zde), Love nevěří, že nás inteligentní mimozemšťané někdy navštívili. Jeho první teorií je, že ve vesmíru jsou i jiné inteligentní bytosti, ale my je prostě nepoznáme. „Můžete si představit inteligentní život, který se nezajímá o technologie a je naprosto spokojený, že zůstane tam, kde je, a nemá potřebu stavět mezigalaktická plavidla.“

„Představte si korálové útesy, které jsou natolik komplikované, že každý z nich má svůj vlastní intelekt.“ Inteligentní mimozemšťany pak přirovnává i k delfínům, kteří mezi sebou komunikují pomocí pestré škály zvuků a podle výzkumu na Univerzitě St. Andrews se dokonce oslovují jmény.

Buď to nezvládli, nebo je nezajímáme

Astronaut také vyslovil teorii, že život jinde ve vesmíru mohl zaniknout dříve, než se nás pokusili kontaktovat. „V renomovaných kruzích se hovoří o velkém čističi, o něčem, co brání technologicky vyspělým civilizacím dosáhnout stavu, aby zvládly mezihvězdné cestování.“ Naznačuje, že vždy převládne sebedestruktivní myšlení.

Jeho třetí teorií je, že jsou mimozemšťané mnohem inteligentnější než my a prostě s námi jen nechtějí ztrácet čas. „Civilizace, která dokáže ovládat takový druh energie (naráží na mezigalaktické cestování) s námi pravděpodobně nemá vůbec nic společného. Dovedu si představit, že bychom pro ně byli zajímaví z vědeckého hlediska. Je to předmětem mnoha debat.“

NASA a jiné vesmírné agentury po celém světě neúnavně pátrají po známkách mimozemského života nebo po důkazech dávného mimozemského života, který zanikl. Love si myslí, že k setkání může dojít za předpokladu, že nás buď navštíví nebo kontaktují pomocí rádiových signálů, které dokážou zachytit pozemské teleskopy.

Zdroj náhledové fotografie: Pawel86 / Pixabay, zdroj: TheSun

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. “UFOni” kteří mají inteligence ,disciplíny a morálky tolik aby by sem dokázali doletět,takoví nebudou chtít ztrácet čas proto aby kontaktovali škůdce, lháře, zloděje a podvodníky . O “umělce” tvořit nesplatitelné státní dluhy určitě zájem také nemají !

Comments are closed.