UAP, UFO

NASA spustila vyšetřování fenoménu UFO. Chce zjistit, zda Zemi navštěvují mimozemšťané

  • Setkávají se američtí piloti skutečně s UFO?
  • NASA zahajuje oficiální vyšetřování

Americká kosmická agentura NASA v červnu oznámila, že vytvoří nový vědecký tým, který bude detailně zkoumat UFO, či chcete-li UAP. Jde o události na obloze, které nelze identifikovat jako letadla nebo přírodní jevy. V průběhu posledních měsíců NASA pokračovala v náboru odborníků, kterých je nakonec sedmnáct.

Mezi zapojené patří přední světoví vědci, datoví odborníci, experti na umělou inteligenci a bezpečnost v letectví, ale i jeden astronaut. K zahájení zkoumání fenoménu, který už desítky let fascinuje miliony lidí po celém světě, kteří chtějí odpověď na otázku, zda jsme nebo nejsme ve vesmíru sami, došlo před několika hodinami.


Nepřehlédněte: Rusko zaútočilo na USA: Simulace ukazuje první hodiny jaderné války


Vědci se podle svých slov zaměří na identifikaci dostupných údajů, na to, jak nejlépe shromažďovat spolehlivé informace v budoucnosti a jak by NASA tato data mohla využít k posunu vědeckého poznání kolem fenoménu UFO (UAP). Již dříve bylo zveřejněno, že dokončení odborné zprávy potrvá přibližně devět měsíců. Hmatatelných výsledků se nejdříve dočkáme až v létě následujícího roku.

„Pochopení informací, které o neidentifikovaných leteckých jevech máme k dispozici, je naprosto zásadní, abychom mohli vyvodit vědecké závěry o tom, co na naší obloze se děje,“ říká zástupce vědeckých misí v NASA Thomas Zurbuchen. „Data jsou jazykem vědců a umožňují vysvětlit nevysvětlitelné.“

Hrozí srážka s UFO?

Snaha NASA je reakcí na nedávné slyšení jednoho z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů, který uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů. Zaznělo na něm, že americká armáda v průběhu let zaznamenala zhruba 400 nevysvětlitelných incidentů.

V odtajněné zprávě se uvádí, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021. V 11 případech piloti podle CNN nahlásili, že se s těmito nepopsanými objekty téměř srazili. Nikdo netuší, co jsou zač ani odkud přiletěli. Odpovědi na palčivé otázky má lidstvu přinést právě NASA.

Zdroj náhledové fotografie: CoolCatGameStudio/ Pixabay, zdroj: Space

Total
0
Shares