UAP, UFO

NASA začne zkoumat fenomén UFO. Pokusí se zjistit, co vlastně vidí američtí piloti

  • NASA zřídí tým pro studii neidentifikovatelných vzdušných jevů
  • Výzkum bude trvat několik měsíců, první zprávy ale budou vyhotoveny už v říjnu

NASA pokračuje v hledání odborníků do týmu pro studii neidentifikovatelných vzdušných jevů. Výzkum fenoménu UFO, či chcete-li UAP, bude trvat několik měsíců, pak nám vědci řeknou, co zjistili. Upozornil na to server The Register.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Máme seznam telefonů Xiaomi, Redmi a POCO, které dostanou MIUI 14


NASA začne zkoumat, zda s americkou armádou „nelaškují“ mimozemšťané

Člověk od nepaměti vzhlíží k vzhůru k nebesům a klade si otázku: Jsme ve vesmíru sami? Jednoznačné odpovědi jsme se bohužel ale zatím nedočkali.

Brzy pátrání po mimozemském životě dostane nový zásadní podnět. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) v červnu oznámil, že zřídí tým pro studii neidentifikovatelných vzdušných jevů.

Daniel Evans, asistent administrátora pro výzkum z Ředitelství vědeckých misí, teď uvedl, že NASA nově vznikající projekt bere velmi vážně. „Je to pro nás opravdu důležité a dáváme tomu vysokou prioritu,“ řekl na panelu odborníků, o kterém informoval server The Space.

Do výzkumu neidentifikovaných létajících objektů (UFO či UAP) se zapojí asi 17 odborníků z různých odvětví, kteří budou analyzovat důkazní materiál a snažit se objasnit, co se to na obloze děje. Experti se pokusí určit, které události jsou přirozené; je například možné, že některá z pozorování byly jednoduše přísně tajné letouny nové generace. Odborníci se také pokusí vymyslet, jak nejlépe informace o neidentifikovaných vzdušných jevech shromažďovat v budoucnu.

Snaha NASA je reakcí na nedávné slyšení jednoho z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů, který uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů. Zaznělo na něm, že americká armáda v průběhu let zaznamenala zhruba 400 nevysvětlitelných incidentů.


Nepřehlédněte: Zuckerberg je strašidelný a manipulativní, říká umělá inteligence Facebooku


Hrozí srážka s UFO?

V odtajněné zprávě se uvádělo, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021. V 11 případech piloti podle CNN nahlásili, že se s těmito nepopsanými objekty téměř srazili. Nikdo netuší, co jsou zač ani odkud přiletěli. Odpovědi na otázky má lidstvu přinést právě NASA.

Mimochodem, kongresman Tim Burchett vyzval před nedávnem americkou vládu, aby zintenzivnila vyšetřování UAP. Obává se, že pokud nebudou urychleně podniknuty další kroky, může dojít k tragédii. „Je jen otázkou času, kdy UFO narazí do letadla,“ varoval.

Zdroj náhledové fotografie: CoolCatGameStudio/ Pixabay, zdroj: The Register, Space

Total
0
Shares