UAP, UFO

Americký politik varuje: Je jen otázkou času, než se naše letadla srazí s UFO

  • Vysoce postavený politik se obává se, že může dojít k tragédii
  • Hrozí podle něj, že dojde ke srážce letadel s UFO

Americký kongresman Tim Burchett vyzval tamní vládu, aby zintenzivnila vyšetřování UFO. Obává se, že pokud nebudou urychleně podniknuty další kroky, může dojít k tragédii. „Je jen otázkou času, kdy UFO narazí do letadla,“ varoval.


Nepřehlédněte: Gmail má kompletně nový design. Poradíme vám, jak jej vypnout, aby vás nepřiváděl k šílenství


Hrozí srážka s UFO?

Senátoři USA letos v červnu dostali na stůl napjatě očekávanou zprávu. Měla poodhalit tajemství podivných objektů, které zachytili armádní piloti a další pozorovatelé.

Úředníci o těchto objektech hovoří jako o „neidentifikovatelných leteckých jevech“ a používají pro ně zkratku UAP, namísto profláklého UFO (neidentifikovatelný létající objekt).

V odtajněné zprávě se uvádí, že vědci dokázali vysvětlit pouze jedno ze 144 pozorování neidentifikovatelných létajících objektů mezi lety 2004 až 2021. V 11 případech piloti podle CNN nahlásili, že se s těmito nepopsanými objekty téměř srazili. Nikdo netuší, co jsou zač ani odkud přiletěli.

Burchett proto vyzval americkou vládu, aby se problému věnovala s ještě větším nasazením. Tvrdí, že hledání pravdy je brzděno nedostatkem transparentnosti, což není jen nespravedlivé vůči veřejnosti, ale mohlo by to ohrozit bezpečnost amerických pilotů.

S vyšetřováním pomůže NASA

„Mnoho vojenských pilotů hlásilo setkání s UAP, která nemají žádné logické vysvětlení,“ řekl a pokračoval: „Někteří z nich varovali, že je jen otázkou času, kdy se letadlo ve vzduchu dostane do střetu s nevysvětlitelným objektem.“ „Naše vláda o tomto tématu překvapivě mlčí, navzdory mnoha zprávám.“

Do rozluštění záhady UAP se brzy zapojí i NASA. Agentura před nedávnem oznámila, že dává dohromady tým, který se od podzimu bude fenoménem vážně zabývat. Po zhlédnutí různých videí natočených armádou ale už vědci uvedli, že zatím neexistuje žádný důkaz, že UAP jsou mimozemského původu.

Zdroj náhledové fotografie: CoolCatGameStudio/ Pixabay, zdroj: Daily Star, CNN

Total
0
Shares