Google Gmail

Gmail má kompletně nový design. Poradíme vám, jak jej vypnout, aby vás nepřiváděl k šílenství

  • Poštovní klient Gmail má kompletně nový vzhled
  • Některým lidem se změny ale vůbec nezamlouvají

Google na letošek přichystal velký redesign Gmailu. Na uživatele nejdříve několik měsíců vyskakovala upozornění, že si mohou novou podobu poštovního klienta vyzkoušet. Před několika týdny se pak nový vzhled objevil všem. Ne každému jsou ale změny po chuti a mnoho lidí by se nejraději vrátilo k původnímu designu. Naštěstí víme, jak na to a nebojíme se vám poradit.


Nepřehlédněte: Letadlo nad Slovenskem je hitem internetu! Poznáte, co je na fotce zvláštní?


Gmail změnil design

Emailová služba od Googlu, na kterou po celém světě spoléhají miliardy lidí, mění design. Zpočátku experimentální vzhled zamířil před několika týdny ke všem běžným uživatelům.

Technologický gigant přidal na hlavní stránku čtvrtý sloupec, v němž jsou tlačítka pro přechod mezi poštou, chatem, skupinovým chatem (Prostory) a voláním (Meet).

Vylepšeno bylo také vyhledávání, které si můžete nově podrobněji vyfiltrovat a samotný designový jazyk? Ten vychází z Material You, který Google nasadil v operačním systému Android.

Google Gmail
Zdroj fotografie: FONETECH.CZ

Jak se vrátit zpět?

V redakci jsme si na nový vzhled chvíli zvykali a po několika dnech nám přestal vadit. Samozřejmě víme, že se mezi vámi najde spousta těch, kterým se líbit nemusí, přijde jim zbytečně složitý a chtěli by se co nejdříve vrátit k původnímu vzhledu. Pokud mezi nespokojené také patříte, máme pro vás řešení na tři kliknutí.

V desktopovém prostředí Gmailu klikněte na symbol Nastavení (malé zubaté kolečko v pravém horním rohu), otevře se vám kontextová nabídka a zvolte „Vrátit se k původnímu zobrazení“ a teď do řádku, pokud máte chuť, klidně napište, co vám na novém vzhledu nesedí. Nyní už jen stačí kliknout na pole „Načíst znovu“ a počkat, než se Gmail zrestartuje. Hotovo.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.