Mapy Google, letadlo

Letadlo nad Slovenskem je hitem internetu! Poznáte, co je na fotce zvláštní?

  • Populární služba Mapy Google odhalila další tajemství
  • Nad Slovenskem ukazuje dopravní letoun s neobvyklým stínem
  • Mnozí spekulují, co ho způsobilo

Aplikace Mapy Google opět zabodovala, když její obsáhlá databáze nově odhalila další nesmírně zajímavý záběr. Po záhadném symbolu v Kazachstánu a zaparkovaném UFO v Rumunsku teď služba ukazuje nad Slovenskem prolétající dopravní letadlo se záhadným stínem. Upozornil na to server The Sun.


Nepřehlédněte: Američané pátrají po členech vyděračského gangu Conti, za informace o hackerech nabízejí pohádkovou odměnu


Letadlo nad Slovenskem

Na sociálních sítích se v posledních dnech strhla bouřlivá diskuze. Nad Slovenskem byl totiž objeven letoun se stínem podivné barvy. Pod letadlem je zřetelně vidět zvláštní mix červené, zelené a modré barvy.

Pokud to chcete vidět na vlastní oči, stačí otevřít aplikaci Google Mapy, a to buď v telefonu nebo na počítači, a do vyhledávacího pole napsat tyto souřadnice: 49.409716,19.606351. Nezapomeňte také přepnout druh mapy na „Satelitní“. Už to vidíte? Nejedná se samozřejmě o chybu na přístrojích satelitu, jak se někteří domnívají, ale vznik podivného stínu má mnohem jednodušší vysvětlení.

Satelitní záběry planety Google získává z různých zdrojů. Jedním z nich je například soukromá společnost Maxar Technologies. Právě od ní pochází i snímek letounu nad Slovenskem, jehož si všiml server The Sun.

Mapy Google, letadlo
Zdroj: FONETECH.CZ

A je po záhadě!

Fotografie, která zachytila, jak dopravní letadlo přelétá oravskou vodní nádrž, je mírně rozostřený a obsahuje zelené, červené a modré barevné prvky. A tato zajímavá barevná kombinace má svůj důvod: snímky ze satelitů totiž vznikají kombinací záběrů ve třech vlnových délkách, červené, zelené a modré, vybraných mimo jiné i tak, aby ve výsledném obrázku bylo co nejméně mraků.

V aplikace Mapy Google se objevují nejrůznější podivné věci, zejména pak v režimu Street View. Kdo se pozorně zadívá, může objevit třeba řidiče, který se šťourá v nose, chlapce, kteří se za bílého dne perou na ulici, nebo nahé zadky.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. 54.16774576803397, 15.530964192814237
    takových je více – na souřadnicích – Polsko – Kolobrzeg

Comments are closed.