Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

NASA bere UFO vážně. Začne zkoumat, zda s americkou armádou „nelaškují“ mimozemšťané

  • NASA zřídí tým pro studii neidentifikovatelných vzdušných jevů
  • Výzkum fenoménu bude trvat 9 měsíců, pak nám vědci řeknou, co zjistili

Člověk od nepaměti vzhlíží k vzhůru k nebesům a klade si otázku: Jsme ve vesmíru sami? Jednoznačné odpovědi jsme se bohužel ale zatím nedočkali. Brzy pátrání po mimozemském životě dostane nový zásadní podnět. Americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) oznámil, že zřídí tým pro studii neidentifikovatelných vzdušných jevů.


Nepřehlédněte: Přežije člověk na Marsu? Ano, ale následky mohou být strašlivé!


UAP disponují technologií z daleké budoucnosti

Teprve několik málo týdnů uběhlo od chvíle, kdy jeden z podvýborů americké Sněmovny reprezentantů uspořádal první kongresové slyšení na téma neidentifikovaných létajících objektů (UFO či UAP), během kterého např. zaznělo, že americká armáda v průběhu let zaznamenala zhruba 400 takových nevysvětlitelných incidentů. Nikdo netuší, co jsou zač ani odkud přiletěli.

Nejsou důkazy o mimozemšťanech

Jednání podvýboru předcházelo uvolnění dokumentu, ve kterém se uvádělo, že počet pozorování UAP (neidentifikovaný vzdušný jev) se neustále zvyšuje, a tak je důležité celou věc třeba brát velmi vážně.

Do rozluštění záhady se brzy zapojí i NASA, která dává dohromady tým, který se od podzimu bude fenoménem UAP vážně zabývat. Po zhlédnutí různých videí natočených armádou už ale vědci uvedli, že zatím „neexistuje žádný důkaz, že UAP jsou mimozemského původu“.

Zkoumání nevysvětlitelných incidentů by mělo trvat devět měsíců a až NASA sesbíraná data vyhodnotí, uspořádá tiskovou konferenci, kde veřejností oznámí, k čemu dospěla.

UFO / UAP
Zdroj: Stephen Leonardi / Unsplash

Překvapí nás NASA?

Vědeckou výpravu NASA povede známý astrofyzik Daniel Spergel. „Vzhledem k nedostatku pozorování je naším prvním úkolem jednoduše shromáždit co nejobsáhlejší soubor dat, jaký můžeme,“ řekl Spergel a dodal, že vědci pro lepší analýzu budou shromažďovat data i od různých instituci, jako třeba od americké vlády, neziskových organizací, ale i běžných občanů, kteří se s fenoménem UAP setkají.

Co myslíte, dočkáme se příští rok přelomového oznámení a přiznání NASA, že Zemi navštěvují mimozemšťané?

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash, zdroj: NASA

Total
0
Shares