Mise na Mars

Přežije člověk na Marsu? Ano, ale následky mohou být strašlivé!

 • Kolonizace Marsu je obří výzvou
 • I v případě úspěchu panuje celá řada proměnných
 • Hovoří se o úpravě DNA i kompletní změně fyzična

V souvislosti s kolonizací Marsu se objevuje čím dál více (protichůdných) teorií. Zatímco z pohledu uskutečnění dekády omílané mise je člověk kýženému cíli až neuvěřitelně blízko, optikou potenciální budoucnosti na rudé planetě panuje celá řada, místy až děsivých otazníků.

Mars a spousta otazníků

Například britský kosmolog a astrofyzik Martin John Rees má za to, že pakliže lidé zvládnou úvodní peripetie, tj. vůbec úspěšně přistát, vytvořit první kolonii včetně funkčního ekosystému a sociálního prostředí, stejně se nevyhnou ať už cíleně nebo v rámci evoluce proměně fyzického já.

NASA Curiosity
Curiosity, zdroj: NASA

A určitě není v tomto směru jediný, kdo si myslí, že genetické inženýrství bude hrát v budoucnu při dobývání vesmíru prim. Věděli jste, že se to vlastně už děje? Vědci se v současnosti snaží “naroubovat” geny svilušek na lidské buňky. Ty jsou totiž pověstné svojí odolností vůči extrémním podmínkám.


Nepřehlédněte: Ufologové mají jasno: Na Marsu havarovala mimozemská loď. Má to dokazovat tato fotka!


Stejně tak se zkouší další alternativy formou nejrůznějších bakterií, jež by měly dramaticky posílit rezistenci člověka. Jak možná víte, na Marsu je oproti Zemi pouze třetinová gravitace a naprosto odlišné složení atmosféry.

Člověk → Proměna → Marťan

Business Insider v jednom ze svých článků nastínil následující scénář: kostra, lebka, mozek a osvalení prvních generací kolonizátorů se v průběhu následujících stovek let zmenší, což by mohlo vést nejen ke kratší délce života, ale i zdravotním komplikacím nebo neurologickým poruchám.

Mars
ilustrační, zdroj: Tengyart, Unsplash

V další fázi se tělo člověka-Marťana stane silnější a mnohem robustnější s výrazně větší hlavou a oranžovou kůží. Tým evolučních expertů z Houstonu si myslí, že právě zvýšený obsah karotenoidů může být cestou, aby tělo lépe snášelo řidší vzduch a silnější UV záření.

A pozor, to není všechno. Někteří skeptici poukazují na to, že vlivem vyšší radiace by mohl dojít k rychlejšímu mutování lidského DNA, a to až 10× rychleji než jak probíhala evoluce člověka zde na Zemi.

Zdroj náhledové fotografie: Daniele Golucci, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Ptejte se raději ,zda přežijeme na zemi, zda peníze vynaložené tímto směrem nejsou jen vyhozené , a začněte myslet na lidi na této planetě , A TO TAK ABYCHOM SE NEMUSELI Z VLASTNÍ VYNY STĚHOVAT JINAM , PROTOŘE NENÍ KAM, , přestaňte uvažovat o tom koho dostat do situace aby mi sloužil protože je slabší a má kratší klacek, nevyhrožujte, nesnažte se jen hromadit, snažte se vytvářet krásné a užitečné snažte se učit . aby jste nemuseli jen dovážet, aby ti co dnes nevědí a neumí, uměly, aby nevznikaly takové kreatury jako Zelenský, Musk a další , jsou zbyteční a ani je nikdo nechce , je třeba mluvit a jednat , ti co dováží vyváží a jinak haraší a klepou na kosu na to doplatí a s nimi i ostatní, ti co neklepou , necháte si to líbit …….. nemusíte se mnou souhlasit … jen uvažujte o souvislostech ….

  1. Zkuste to napsat tak nějak souvisle, abychom tomu rozuměli i ti z kratším klackem a delším vedením. Zkuste nevkládat do hlav druhých své politické názory a tudíž vynechte zpodobnění. Voláte po nestrannosti, buďte tedy nestranný nikoliv kreatura a dejte nám šanci vytvořit si vlastní názor.

   1. Frende, musim ti oznámit, že jsi ještě větší blb jak franta.

  2. Shodou okolností jste velice přesně vystihl důvod, proč by opilý člověk neměl psát do internetových diskusí.

 2. Ilustrační foto je mimozemšťan a nebo zmutovaný člověk? V každém případě hrůza!!!

 3. Frende, musim ti oznámit, že jsi ještě větší blb jak franta.

 4. To sou zase bludy….
  Člověk nemůže dýchat pod vodou, ale pokud budou bydlet v ponorkách dostatečně dlouho, dýchat se naučí.
  Atmosféra na Marsu je méně než 1% pozemské, těžko se vyvinete když bez helmy ihned zemřete.

  Noha člověka ještě na Marsu nestanula a patrně ještě dlouho nestane, ale kolonizace je prý “neuvěřitelně blízko”. Rofl. Tuskovi fantazie.

 5. No,ale ti zas*aní Rusáci ba se na Marsu assi uchytili,ne?

Comments are closed.