NASA Curiosity

Ufologové mají jasno: Na Marsu havarovala mimozemská loď. Má to dokazovat tato fotka!

  • Roveru Curiosity se na Marsu podařilo vyfotit záhadu
  • Mnozí spekulují, že jde o fragmenty havarovaného UFO

Kamery roveru Curiosity zpozorovaly v prostoru plánované cesty na Marsu podivně vypadající objekt, který se svým zjevem nápadně vymyká okolnímu prostředí. Skoro jako kdyby na povrch rudé planety ani nepatřil.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


Sonda Curiosity něco našla

Zvídavé robotické vozítko Curiosity americké NASA se znovu postaralo o pořádný rozruch. Při svých cestách po rudé planetě se mu totiž podařilo vyfotografovat zajímavě zkroucené hroty sedimentu, které vypadají podobně jako zmrzlé proudy vody. Server ScienceAlert píše, že se možná jedná o Hoodoo, věžičkovité útvary vzniklé erozí, které najdeme i na Zemi, např. v parku Bryce Canyon.

Jak dokazují komentáře pod příspěvkem SETI na Twitteru, ne každý se ale s tímto vysvětlením spokojí. Někteří diskutující jsou přesvědčeni o tom, že se jedná o kus „plechu“ z havarované mimozemské lodě, zatímco další razí teorii, že vidíme místo, kam na Marsu uhodil blesk.

V každém případě nejde o první zajímavý útvar, který se roveru na povrchu rudé planety podařilo zachytit. V únoru narazil americký robotický průzkumník Curiosity na centimetrový skalní artefakt, který připomínal kousek korálu, či ještě lépe květinu.

UFO na Marsu?

Před několika týdny pak oběhl svět snímek něčeho, co vypadalo jako dokonale vytesaný vchod do skály. Mnozí okamžitě začali spekulovat, jestli se náhodou nejedná o vchod do úkrytu mimozemšťanů. Zastáncem teorie mimozemské základny na Marsu byl zejména ufolog Scott Waring.

„Mars poskytl už tolik důkazů o starověkém mimozemském životě. Podívejte se na tyto nedávné fotografie, které pořídil rover Curiosity. Dvě fotografie ukazují vchod do svahu. Vchod vypadá velmi podobně jako vchody v Údolí králů, které v dobách starověkého Egypta sloužilo jako pohřebiště faraonů a mocných šlechticů. Tento vchod je ale asi dvakrát vyšší než lidé… na výšku má asi 240 až 360 centimetrů,“ napsal Waring na webu UFO Sightings Daily.

Ve skutečnosti šlo ale jen o další případ snímku z vesmíru, který přelstil lidskou mysl náhodnou podobou něčemu, co dobře známe z běžného života. Vchod vznikl nejspíš vyštípnutím kusu horniny, přičemž dojem, že se jedná o dveře, umocnila perspektiva.

Zdroj náhledové fotografie: NASA 

Total
0
Shares
9 komentářů
  1. Nevěřím tomu, že kdyby se našli trosky mimozemské lodi na Marsu, nebo trosky satelitu třeba od civilizace ze Země, které tu byla před námi, že by to nepodléhalo přísnému utajení… Nevěřím tomu, že by to bylo oznámené běžným lidem. Náboženství by dostali na frak, představa o naší jedinečnosti by byla obrácená naruby, náš přesně nalajnovaný, naučený a zavedený svět by se ze dne na den změnil… Kdyby takový objev udělala kupříkladu Americká sonda, okamžitě by se k němu chtěli dostat Čína, Rusko, Evropa… Nesjednotilo by nás to, ale rozhádalo ještě víc. Zarytě hledáme mimozemšťany a pak by jsme se z toho zbláznili, kdyby nás kontaktovali. Vždyť se nedokážeme mezi sebou slušně domluvit ani jako rodiny, nebo sousedi. A už vůbec ne jako státy… A s mimozemskou civilizací ano?! Hledáme život na jiné planetě a tady si ten náš vůbec nevážíme, je tak? To by bylo senzace, kdyby na Marsu to vozítko natrefilo na kámen obrostlý mechem, to by se vědci zbláznili radostí! Ale že na Zemi likvidujeme denně miliony stromů a sypeme odpadky do moří, nikomu moc nevadí…

  2. No tak , ti by smíchy váleli po zemi , kdyby viděli jak to tu vedem .

  3. Jako dítě jsem hodně četl Sci-Fi a to mi zůstalo jako skvělý koníček! Ale taky jsem se dost vzdělával o vesmíru, fyzice a chemii a tak brzo pochopil, že ty Dänikenovy a spol. myšlenky jsou jen výplody fantazie a překroucené pravdy. Ale hodně lidí tyto “fantazie” neopustí ani v dospělosti a jejich představy se promění v náboženství. Chtějí zkrátka věřit a tak neslyší jednoduchá vysvětlení zkušených vědců a věří! Bohužel na tom jako supi vydělává mnoho nesolidních časopisů a webových stránek.

  4. Komentář čeká na schválení …. těžká cenzura … no humus velebnosti

  5. Vědec by se měl zabivat i nesmyslnou teorii. Protože, kde je konec možného a začátek nemožného?

Comments are closed.