NASA Curiosity

Mimozemšťané na Marsu? Vozítko Curiosity vyfotilo na rudé planetě vchod do jeskyně

  • Roveru Curiosity se na Marsu podařilo vyfotit dokonale vytesaný vchod do skály
  • Zachytil jeskyni mimozemšťanů? Vědci zatím nemají tušení

Zvídavé robotické vozítko Curiosity americké NASA se postaralo o naprostou senzaci. Při svých cestách po rudé planetě se mu totiž podařilo vyfotografovat něco, co vypadá jako dokonale vytesaný vchod do skály. Zachytilo jeskyni mimozemšťanů?


Nepřehlédněte: Češi pozor! V žádném případě neklikejte na tuto zavirovanou SMS, která se tváří jako zmeškaná hlasová zpráva


Sonda Curiosity něco našla

Rover Národního úřadu pro letectví a vesmír, zkráceně NASA (anglicky National Aeronautics and Space Administration, NASA), který jezdí po Marsu s laboratorním vybavením a zkoumá, jestli byl na rudé planetě někdy život, se postaral o velký rozruch. Podařilo se mu vyfotit objekt, který vypadá jako vchod do jeskyně a v redakci jsme téměř v pokušení začít věřit tomu, že vede do úkrytu mimozemšťanů nebo možná k portálu do jiného vesmíru.

Přinejmenším se zdá, že útvar má dokonalý geometrický tvar a mohl by se stát inspirací pro nějaký nový sci-fi snímek. Realita je samouřejmě mnohem prostší. Komunita zabývající se vesmírem na diskuzním fóru Reddit si myslí, že se jedná o takzvanou smykovou trhlinu (dislokace) – výsledek nějakého pnutí v hornině patrně po několika zemětřeseních.

UFO na Marsu?

A co víc, zatímco se skalní útvar podobný dveřím může zdát v našich představách několk metrů vělký, je možné, že viděná dutina ve skále je ve skutečnosti vysoká jen několik centimetrů, i když z obrázku je skutečně těžké něco odhadovat. Snímek byl pořízen 7. května v geologickém útvaru známém jako Greenheugh Pediment kamerou Mast.

Není to poprvé, kdy rover vyfotografoval něco tak fascinujícího, že někteří okamžitě začali razit teorii mimozemského života. Pamatujete na případ, kdy sonda Curiosity nasnímala podivně svítící objekty, aby pak vyšlo najevo, že se jednalo o „pouhý“ lom světla?

Zdroj náhledové fotografie: NASA 

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Je to jako s těmi rádoby celebritami. Chvíli se o nich nepíše, tak třeba vystoupí z auta bez kalhotek a ukážou p.i.ĉ.u. a hned se o nich mluví a zase se hrnou penízky… NASA to taky tak dělá, ukáže p.i.ĉ.u. a ještě ani neví, jestli má ta dutina jen několik centimetrů a nebo se tam vejde celý fotbalový tým… 😀 Mimochodem zamyslete se, co by se asi tak stalo, kdyby na Marsu sonda objevila nějakou stavbu, nebo nějakou cizí techniku?! Já to vím úplně přesně! Nestalo by se NIC! Proto že by se to veřejnost NIKDY nedozvěděla. Zatajili by to. Tak to prostě je.

Comments are closed.