Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Kolonisté na Marsu budou muset podstoupit úpravu DNA. Vědci stvoří skutečného Marťana

  • Kolonizace vesmíru by mohla vyvinout nové druhy člověka
  • Lidé na Marsu budou muset podstoupit úpravu DNA

Kolonisté na Marsu možná po čase přestanou být lidmi a stanou se více Marťany. Myslí si to alespoň britský kosmolog a astrofyzik Martin John Rees. V cizích podmínkách lidem na rudé planetě totiž bude nutné upravit geny, což zapříčiní vývoj zcela nového lidského druhu. Upozornil na to server The Sun.


Nepřehlédněte: Mimozemšťané brzy kontaktují lidstvo. Důkaz, že je na Marsu život, se objeví do 20 let, tvrdí vědec


Kolonizace Marsu

Dostat se na Mars je v dnešní době nad lidské schopnosti, alespoň pokud jde o to, dostat na místo lidi samotné. NASA a excentrický miliardář Elon Musk odhadují, že první lidská posádka dorazí na rudou planetu do roku 2030.

Odborníci se zatím připravují: testují vesmírné obleky, roboty, drony i laboratoře a systémy pro výrobu potravin. Pro lidi, kteří se rozhodnou nevrátit domů, bude život na Marsu představovat skutečnou výzvu s mnoha překážkami.

Aby lidstvo bylo schopné někdy trvale obývat Mars, bude podle expertů zapotřebí určitá úprava v základním naprogramování našeho druhu.

„Vesmírní průzkumníci však budou zřejmě muset počkat několik století, než budou taková lidská vylepšení dostupná,“ myslí si Rees. „Všichni ti kolonisté se mohou časem stát mezistupněm nového lidského druhu, který se pak bude dál rozvíjet,“ dodal.

Vznik mimozemšťana

Rees přitom není jediný, kdo si myslí, že genetické inženýrství bude hrát v dobývání dálných světů zásadní roli. Stejného názoru je také Christopher Mason, genetik z lékařské fakulty Cornellovy univerzity v New Yorku. Ten už dříve uvedl, že díky úpravám DNA bude jednou lidstvo schopné navštěvovat daleké světy. Zmiňoval hlavně Jupiterův měsíc Europa, který je široce považována za jednu z největších nadějí v naší Sluneční soustavě, kde se může ukrývat mimozemský život.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares