Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

Mimozemšťané brzy kontaktují lidstvo. Důkaz, že je na Marsu život, se objeví do 20 let, tvrdí vědec

  • Odborníci si myslí, že život na Marsu objevíme do 20 let
  • Slavná astrofyzička ale varuje, že nás mimozemšťané zřejmě najdou jako první

Důkaz, že je na Marsu život, by se mohl objevit během pouhých 20 let. Ve hře je ovšem i varianta, že nás mimozemšťané kontaktují jako první, tvrdí uznávaná expertka.


Nepřehlédněte: Ufolog šokuje: Na Marsu žili mimozemšťani, tahle fotka je jasným důkazem


Na Marsu je stále život

Podle slavné astrofyzičky Sarah Cruddas, která má akademické vzdělání a je autorkou několika populárních knih o průzkumu vesmíru, by se lidstvu brzy mohlo vyplatit úsilí, které desítky let věnuje průzkumu rudé planety. Vědci před několika měsíci odhalili, že organické molekuly nalezené v horninách na Marsu mohou mít biologický původ a naznačovat, že na rudé planetě dříve existoval (nebo stále ještě existuje) život.

V rozhovoru pro portál DailyStar Cruddas uvedla: „Když se podíváte na čísla, je pravděpodobné, že nejsme ve vesmíru sami. Víme, že Mars byl teplejší a vlhčí, stejně jako že na něm kdysi panovaly podmínky pro mikrobiální život, což jsou jednobuněčné organismy. Jen se nám to zatím nepodařilo dokázat. Ale jakmile budeme mít odpověď, můžeme ji extrapolovat, abychom zjistili, kolik života tam ve skutečnosti stále ještě může být.“

V rozhovoru dále zaznělo, že lidstvo nemá nic podcenit a mělo by se začít rychle připravovat na návštěvu z kosmu. „Neměli bychom vylučovat, že nás mimozemský život objeví jako první. Možná že už k tomu dokonce došlo. Mimozemšťané mohou být mnohem vyspělejší než my, a proto je pravděpodobné, že nás také najdou dříve, než my je,“ dodala.

Po životě na Marsu pátrají momentálně čínská a americká robotická vozítka. Rover Perseverance agentury NASA přistál na Marsu 18. února 2021 v kráteru Jezero, kde od té doby zkoumá, zda byl před více než třemi miliardami let zaplaven vodou, jak se domnívají vědci. Nezávisle na jeho misi pak nad povrchem rudé planety poletuje vrtulníček Ingenuity. Ten není vybaven žádnými vědeckými přístroji, ale jeho jediným úkolem je testovat své možnosti za různých podmínek.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. V článku je uvedeno, že “mimozemšťané mohou být vyspělejší než my”. Já si myslím, že nemohou.

Comments are closed.