UFO, UAP

Navštěvují nás mimozemšťané? Americká armáda hlásí stovky nových pozorování UFO

  • V USA vznikl úřad pro analyzování informací o UFO
  • Během letošního roku obdržel už stovky hlášení

Pracovníci americké armády nahlásili v letošním roce několik stovek nových pozorování neidentifikovaných létajících objektů (UFO), agentuře Associated Press to sdělili představitelé úřadu All-Domain Anomaly Resolution Office (AARO).


Nepřehlédněte: Žádní mimozemšťané! Většina UFO jsou čínské špionážní drony a nepořádek ve vzduchu, tvrdí Američané


O mimozemšťany zatím (ne)jde

Pozorování UFO, či chcete-li neidentifikovaných anomálních jevů (UAP), vzbuzuje zvědavost široké veřejnosti celá desetiletí. Dříve tyto události zůstávaly nezdokumentované, ale díky všudypřítomnosti moderních technologií v každodenním lidském životě je nyní snazší záznamy o UFO získávat i od běžných lidí – stačí na to jen chytrý telefon, který lidé nosí po kapsách a kabelkách.

Svědkem jevů, které zdánlivě nemají žádné vysvětlení, je dlouhodobě i americká armáda. Případy takových incidentů – jako např. slavné video s objektem, pro který se později vžil název Tic Tac – se v minulosti staly velmi populární, avšak politika nekomentování ze strany americké vlády často nepřímo podporovala různé konspirační teorie o návštěvách mimozemšťanů.

Jsou pozorování UFO technologie Ruska a Číny?

Ve snaze vnést do vyšetřování UFO transparentnost zřídila americká vláda letos v červnu Úřad pro řešení anomálií ve všech oblastech (All-domain Anomaly Resolution Office, AARO). Jeho úkolem je analyzovat neidentifikované objekty ve vesmíru, na moři, pod hladinou moře i na souši. Z dosavadního vyšetřování vyplývá, že ve většině případů jde pravděpodobně o pozorování zahraničních sledovacích dronů, tedy utajovaných technologií Ruska a Číny, které představují přímou vojenskou hrozbu pro USA. 

„Existuje mnoho nových technologií, které zavádí Rusko a Čína, a mohou být zaměněny za UFO. Mohou to být například budoucí bombardéry a stíhačky vybavené technologií stealth, Mají způsobit, aby byly obtížně zjistitelné radary,“ říká ředitel AARO Sean Kirkpatrick. „Naším důležitým a zároveň náročným úkolem je vést meziagenturní úsilí o dokumentaci, shromažďování, analýzu a pokud možno řešení hlášení o jakýchkoli neidentifikovaných anomálních jevech.“

Vojáci už se o tom nebojí mluvit

V červnu 2021 oznámil Úřad ředitele národních zpravodajských služeb, že v letech 2004 až 2021 bylo zaznamenáno 144 pozorování UFO, z nichž 80 zachytily americké armádní technologie. V nedávném rozhovoru Kirkpatrick uvedl, že počet pozorování se od založení AARO výrazně zvýšil, ale žádné neodkazuje, že lidstvo skutečně navštěvují vyspělé bytosti z kosmu. Za nárůstem počtu hlášení UFO v letošním roce stojí pravděpodobně osvětové armádní programy, jejichž cílem je destigmatizovat potenciální setkání.

Zdroj náhledové fotografie: Albert Antony / Unsplash, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares