UFO, UAP

Žádní mimozemšťané! Většina UFO jsou čínské špionážní drony a nepořádek ve vzduchu, tvrdí Američané

  • Většina UFO jsou čínské drony a nepořádek ve vzduchu
  • Myslí si to alespoň představitelé amerického Pentagonu

Americká vláda začala vyšetřovat některá z neslavnějších setkání s UFO za poslední desetiletí a došla k překvapivému závěru – za vše může čínská špionáž a meteorologické balóny. O žádné návštěvy z kosmu nejde.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence nakreslila, jak budou vypadat děti narozené na Marsu. Raději na to ani nekoukejte


Kdepak mimozemšťané, ale Čína a balóny

Podle několika představitelů amerického ministerstva obrany, kteří anonymně hovořili s redaktory deníku The New York Times, jsou mnohá hlášení UFO, nebo neidentifikovaných vzdušných úkazů (UAP), jak je vláda raději nazývá, pravděpodobně jen pozorováním zahraničních sledovacích dronů a meteorologických balónů.

Několik případů bylo prohlášeno za „relativně běžné“ čínské špionážní drony, uvedli úředníci s tím, že Čína již dříve ukradla plány pokročilých amerických stíhacích letounů a nyní zajímá se o to, jak USA cvičí své piloty.

Jiná pozorování UFO zaznamenaná vojenskými letouny, která zdánlivě zobrazují UFO pohybující se mimo nám známé fyzikální zákony, pak jsou jen výsledkem optických klamů. Patří mezi ně i proslulé video zachycující objekt „GOFAST“, které před několika lety natočil operátor amerického námořnictva.

Ačkoli při pohledu na video zdá, že UAP nad vodou letí neuvěřitelnou rychlostí, není tomu tak. Vše totiž zkresluje perspektiva. Ve skutečnosti se objekt pohybuje rychlostí maximálně 48 km/h, uvádí zaměstnanci ministerstva.


Nepřehlédněte: NASA spustila vyšetřování fenoménu UFO. Chce zjistit, zda Zemi navštěvují mimozemšťané


Víme, že nic nevíme

Nová tajná zpráva doručená Kongresu zpravodajskými agenturami ministerstva obrany zřejmě obsahuje stejná zjištění, o kterých s předstihem informuje americký deník. Přidává však nové podrobnosti k případům popsaným ve spisu se 144 incidenty z let 2004 až 2021.

Tato starší zpráva z loňského roku připouští, že většinu pozorování UAP nelze jednoznačně vysvětlit a nabízí jen několik obecných vysvětlení, včetně „technologií nasazených Čínou, Ruskem, jiným národem nebo nevládní entitou“, stejně jako „nepořádku ve vzduchu“, jako jsou ptáci a meteorologické balóny.

Pravda o UFO je někde tam venku

V dokumentu se nikde nehovoří o mimozemšťanech, to však nezabránilo vzniku divokých konspiračních teorií, které od té doby kolují po internetu. Sue Goughová, mluvčí ministerstva obrany, říká, že vláda se zavázala sdílet veškeré informace o UFO, aniž by však ohrozila národní bezpečnost. Vládní představitelé se podle ní spíše zdržují veřejných diskusí o nevysvětlitelných jevech, protože jednoduše nemají důkazy, které by veřejnost plně uspokojily.

Zatímco ministerstvo obrany pokračuje ve vyšetřování, fenoménem UFO se nově začala zabývat NASA. Tým vědců agentury sbírá a analyzuje co největší množství dat, aby mohl vypracovat metody pro přesnou identifikaci UFO na americkém nebi.

Zdroj náhledové fotografie: Matt Artz / Unsplash, zdroj: The Space

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Pokud přiznávají, že to jsou Čínské drony, pak je to doopravdy vážné, buď mají takové drony taky , nebo je to horší a ||Čína je na tom mnohem lépe, létají jejich drony bez hluku obrovskou rychlostí a nevadí jim obrovská přetížení při změně směru a dokonce velmi rychlí start do vesmíru.

Comments are closed.