Dall-E a děti narozené na Marsu

Umělá inteligence nakreslila, jak budou vypadat děti narozené na Marsu. Raději na to ani nekoukejte

  • Umělá inteligence se znovu předvedla
  • Nakreslila lidské děti narozené na rudé planetě

Umělá inteligence byla požádána, aby předpověděla, jak budou vypadat děti narozené na Marsu a výsledky nejsou pro budoucnost lidstva dobrou zprávou.


Nepřehlédněte: Žádná noční můra! Umělá inteligence předpověděla, jak budou na Marsu vypadat lidská města


Americký miliardář Elon Musk už skoro dvě desetiletí propaguje svůj cíl kolonizovat Mars. Má plán, ve kterém počítá s tím, že do roku 2050 na rudou planetu dopraví až milion lidí, jejichž úkolem bude založení samostatně fungujícího města. Vědci předpokládají, že život na Marsu bude mít na lidský organismus hned několik negativních dopadů a už vůbec netuší, jak nové prostředí ovlivní zrození a vývoj nového lidského života.

Bude mise na Mars největší dobrodružství?

Abychom měli o všem jasno už teď, zeptali se uživatelé umělé inteligence Dall-E, jak budou vypadat děti narozené na Marsu a děti narozené jinde ve vesmíru. A nebyla to ledajaká umělá inteligence, ale neuronová síť společnosti OpenAI, kterou vlastní právě miliardář Musk.

Funguje tak, že na základě klíčových slov vygeneruje obrazy, které jsou mnohdy fascinující, ale zároveň také děsivé a hypnotizující. Pokud jde o marťanské děti, AI se skutečně vyznamenala a nabídla několik děsivých konceptů.

Jeden z nich zobrazuje dítě bez obličeje a s chybějícími prsty, které se vznáší ve vesmíru. Další pak zobrazuje futuristicky vypadajícího chlapce a dívku s ustaraným výrazem a extravagantními účesy, které jsme viděli ve filmech Pátý Element a Demoliční muž.

Umělá inteligence nakreslila marťanské děti

Kdo ví, třeba se z kolonistů na Marsu nakonec skutečně vyvine nový typ člověka. Koneckonců experti už dříve uvedli, že aby lidstvo bylo schopné někdy trvale obývat Mars, bude zapotřebí určitá úprava v základním naprogramování našeho druhu.

Britský kosmolog a astrofyzik Martin John Rees předpověděl, že v cizích podmínkách lidem na rudé planetě bude nutné upravit geny, což zapříčiní vývoj zcela nové rasy. Rees přitom není jediný, kdo si myslí, že genetické inženýrství bude hrát v dobývání dálných světů zásadní roli.

Stejného názoru je také Christopher Mason, genetik z lékařské fakulty Cornellovy univerzity v New Yorku, který řekl, že díky úpravám DNA bude lidstvo jednou schopné navštěvovat cizí galaxie. Psali jsme o tom zde.

Zdroj náhledové fotografie: Dall-E, zdroj: The Sun

Total
0
Shares