Facebook

Zuckerberg Evropě: „Facebook a Instagram odejde!“ Jen si běž, směje se EU

  • EU zpřísňuje zásady ochrany soukromí
  • Facebook zvažuje odchod z Evropy
  • Ta se tomu vůbec nebrání

Před pár dny prolétla světem zpráva, že Facebook řeší hodně zapeklitý malér, jenž je odrazem nedávných změn, které chce uvést v platnost Evropská unie. Ta plánuje razantně zpřísnit opatření ohledně soukromí, zvláště pak zpracování a ukládání těchto informací.

Padni, komu padni

EU chce, aby veškeré malé i větší podniky operující v tomto regionu ukládaly privátní data výhradně na evropských serverech a za žádných okolností nesměla být sdílena vně (např. do centrálního systému mateřských základen sídlících mimo Evropu).

Jde také o důsledek problematické ochrany uživatelů v zemích jako je Asie nebo USA. Tento krok nesou nelibě zejména obří zámořské firmy jako je třeba zmíněný Facebook. Ten díky takto získaným údajům poskytuje online reklamu doslova na míru nehledě na to, že k jejich ukládání používá jak americké, tak evropské servery.


Nepřehlédněte: Google promění telefon ve vodováhu. Stačí znát kouzelné slovo


Facebook
V Evropě už brzy minulostí? (Zdroj: Timothy Hales Bennett, Unsplash)

Facebook „z kola ven“?

Mark Zuckerberg, CEO Meta Platforms, v reakci na nové změny pohrozil, že kvůli nim bude nucen Facebook i Instagram v Evropě odstřihnout. Jenže, jak to vypadá s nátlakovou taktikou ve stylu „silnější pes…“ u evropských představitelů neuspěl. Ba naopak někteří takové rozhodnutí otevřeně kvitují.

Například německý ministr hospodářství a vícekancléř Robert Habeck se k celé situace s jistým pobavením vyjádřil následovně: „Můj facebookový i instagramový účet byl v držení hackerů po dobu čtyř let a řeknu vám, že život bez sociálních sítí je jednoduše fantastický.“ Bruno Le Maire, francouzský ministr financí dodal, že život s Facebookem je fajn, ale bez něj je prostě skvělý.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
11
Shares
4 komentářů
  1. Ale vsadím se, že vybuduje uložiště i v Evropě a spor bude vyřešen

  2. Bohužel, USA chtějí diktovat politiku celému světu a pak ho celý ovládat. Ale, kde na to beru právo a k čemu je pak OSN? Bohužel, Biden je nebezpečný psychopat, který žene celý svět do 3. sv. války! Kritizovali jsme bývalého prezidenta USA, Trumpa, ale ten byl oproti Bidenovi úplný lidumil! Biden a jestřáby USA rozbíhají kolotoč nebezpečného zbrojení, na což musí reagovat i Rusko, na kterého hranici je už NATO pod taktovkou USA! Na jedné straně Varšavská smlouva zanikla, ale NATO na druhé straně se neustále roztahuje směrem na východ a bojuje v nesmyslných konfliktech za národní zájmy USA! Po těchto konfliktech zůstávají spálené a zničené země, které se z toho budou leta vzpamatovávat. Je jen těžko pochopit, že USA od odzbrojení ustoupilo, vystoupilo z různých dohod, a zase zbrojí! Jak je možno, že USA začali vyrábět nové jaderné střely a na tento program USA vyčlenilo 11 miliard USD? Dle mého názoru to není možné chápat jinak, jako že USA chtějí zavléct celý svět do jaderné války a celý ho zničit! Ve 3. sv. válce, a pokud se do ní zapojí ještě Čína, už nebudou žádní vítězové ani poražení. Ta bude znamenat úplné zničení naši civilizace! Já, jako bývalý důstojník s vysokým vojenským vzděláním, který leta pracoval na MO ČR v odzbrojení, jsem dokonce dospěl k názoru, že ČR by měla vystoupit z NATO, dříve než nás USA zatáhne do války s Ruskem!
    A v souvislostí s expanzivní a koloniální politikou USA ovládnout celý svět, je třeba se bránit i monopolu Facebooku a ostatním nadnárodním společnostem, které mají sídlo v zamoří.

  3. Byli jsme před, budeme i po. Roztahovačnost USA už musí zkončit. Kde byl Rus nebo Američan ,tam byl problém.Táhněte všichni domú. Bez vás nám bude nejlépe.

Comments are closed.