Vodováha v prohlížeči? Žádný problém!

Google promění telefon ve vodováhu. Stačí znát kouzelné slovo

 • Šikovná vychytávka v mobilu může zachránit mnoho manželství
 • Není třeba nic stahovat, zapotřebí je pouze prohlížeč a internet

Každý kutil by měl mít u sebe metr, tužku s bločkem, kalkulačku a kladívko. Zapomněl jsem na něco? Samozřejmě! Na vodováhu! Jenže s tou bývá problém. Nemáme ji tak často na očích a snadno se na ni zapomene.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle novou funkci budete milovat


Občas proto dojde k situaci situace, že potřebujete pověsit obrázek, ale vodováhu nemáte po ruce. Jak z problému ven? Stačí sáhnout do kapsy. Doslova. Pokud vlastníte chytrý telefon, máte vyhráno. Je totiž možné ho využít jako vodováhu elektronickou, která měří rovinu pomocí gyroskopu.

Vodováhu nemusíte instalovat

Na telefony s Androidem existuje mnoho různých aplikací, které vám dokáží zprostředkovat vodováhu a další nástroje. Ale proč je zbytečně stahovat? Řešení je jednodušší, než si možná myslíte. V prohlížeči vašeho telefonu do vyhledávače Google zadejte slovo „vodováha“ a pak už jen povolte přístup k datům pohybu a orientaci. Hotovo.

Vodováha v prohlížeči? Žádný problém
Vodováha v prohlížeči? Žádný problém! Zdroj: FONETECH.CZ

Pro domácí měření bohatě stačí

Samozřejmě berte v potaz, že vodováha v prohlížeči není nejpřesnější. V mnoha situacích ale může přijít víc než vhod, třeba při drobných dekorativních pracích v domácnosti. Stačí jen sledovat, co se děje na obrazovce. Vše vypadá podobně jako skutečná vodováha.

Geniální trik v prohlížeči funguje i na telefonech iPhone. Proč v případě jablečných mobilů ale raději nevyužít přesnější nativní aplikaci Měření, která je součástí operačního systému iOS a využívá rozšířenou realitu?

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ.

Zdroj: vlastní

Total
0
Shares
10 komentářů
  1. Musí to fungovat. Povolte oprávnění prohlížeče, aby mohl využívat gyroskop.

 1. Nokia 3.2. nefunguje.
  Hláška: Zařízení není podporováno

 2. Dobrý, kvůli vodovázet povolit skoro všechno 🙂
  Jak by řekl klasik: Voko není pí.a, voko vidí 🙂

 3. Opravdu nekdo psal clanek o necem co si clovek stahne jako apku asi za 10 vterin od doby co maj smartphony gyroskop? Dlouho sem nedelal nic zbytecnejsiho nez to ze sem kliknul na tenhle clanek xD

 4. No když mám na boku z obou stran tlačítka, tak super

Comments are closed.