Messenger dostává novinky u šifrované komunikace

Používáte Facebook Messenger? Tuhle novou funkci budete milovat

  • Facebook Messenger nově upozorní, když někdo udělá screenshot chatu
  • Poradíme, jak funkci aktivovat, abyste věděli, co se v konverzaci děje

Oblíbená aplikace Messenger přichází s novými funkcemi jako na běžícím pásu. Je tomu teprve několik dní, co šéf Mark Zuckerberg oznámil, že si uživatelé mohou zapnout koncové šifrování pro skupinové chaty a hovory. Nyní Facebook zavádí funkci, která vás upozorní, že si někdo pořídil snímek obrazovky vaší vzájemné konverzace. Novinka bude součásti velké chystané aktualizace, upozornil server DailyRecord.


Nepřehlédněte: Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí


Messenger prochází změnou

Společnost Meta (dříve Facebook) nedávno oznámila zásadní vylepšení komunikace v rámci své aplikace Messenger. A stejně jako v případě šifrování pro skupinové chaty a hovory, i funkce přinášející upozornění na pořízený screenshot komunikace zůstane volitelnou a ve výchozím nastavení nebude aktivní. Fungovat bude jen v Tajné komunikaci nebo režimu Mizení.

Tip redakce: až bude funkce k dispozici, v konverzaci klikněte vpravo nahoře na symbol „i“ a v menu zvolte „Přejít na tajnou konverzaci“; dále už nemusíte nic nastavovat a vše uvidíte na displeji vašeho smartphonu.

Facebook Messenger dostane novou funkci
Facebook Messenger dostane novou funkci. Zdroj: FONETECH.CZ

Oproti konkurenci je pozadu

Facebook se po kritice zabezpečení svých aplikací snaží masivně investovat do funkcí, které uživatelům přinesou větší soukromí. Firma již oznámila svůj záměr konkurovat špičkovému Telegramu nebo Signalu, který nově podporuje i platby v kryptoměnách. Lepší volbou než Messenger jsou stále i WhatsApp či Viber.

Vývojářům se však nedá upřít snaha věci změnit. V posledních dvou letech do Messengeru přidali end-to-end šifrování záloh, hlasových hovorů a videohovorů, anebo právě funkci Mizejících zpráv, která je rovněž součástí tzv. Tajných konverzací.

Co je end-to-end šifrování

Pod pojmem šifrovaná konverzace typu end-to-end se rozumí to, že obsah vašich zpráv a hovorů je chráněn od okamžiku, kdy opustí vaše zařízení, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně Facebooku, nemůže vidět ani poslouchat to, co bylo řečeno nebo napsáno.

Zdroj náhledové fotografie Solen Feyissa / Unsplash.

Total
35
Shares
1 komentář
  1. Telegram mám také že by byl tak špičkový se mi nezdá . Na c je to tam samy Trade obchod a Scam tam řadí stejně jako kdekoliv jinde na síti .

Comments are closed.