WhatsApp

Drastická změna ve WhatsApp: toto z populární aplikace navždy zmizí

  • Populární chatovací aplikaci čekají nepříjemné změny
  • Uniklo, že neomezené zálohy WhatsApp na Disku Google se chýlí ke konci
  • V budoucnu uživatelé za velké zálohy dat budou platit

WhatsApp je jednou z nejpopulárnějších aplikací současnosti. Slouží k posílání zpráv, obrázků, hlasových nahrávek i videí, a to jednotlivcům i skupinám. V dohledné době ovšem služba přijde o funkci, která je pro uživatele naprosto klíčová.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte


WhatsApp přijde o milovanou funkci

Asi netřeba polemizovat, že záloha konverzací v aplikaci WhatsApp je velmi důležitá. Zajistí totiž, že při ztrátě chytrého telefonu nepřijdete o veškerou komunikaci s přáteli. Stejně tak se s historií chatů nemusíte rozloučit ani ve chvíli, kdy starý telefon nahradíte novým.

V případě iPhonů se konverzace a další údaje ukládají do služby iCloud, kdežto pro Android zařízení je k dispozici Disk Google. Největší rozdíl mezi těmito službami spočívá v tom, že Disk na rozdíl od iCloudu nabízí neomezený prostor pro zálohování historie z WhatsAppu.

Zálohy se nepočítají do obvyklé kvóty úložiště a uživatelé se tak nemusí zabývat tím, jak velká jejich záloha je. Dohoda mezi Googlem a společností Meta (dříve Facebook) platí roky a uživatelé dlouhotrvající stav pokládají za samozřejmost. Jenže tomu brzy odzvoní.


Nepřehlédněte: WhatsApp konečně umožní přenos historie chatů z Androidu na iOS. V čem je háček?


Google chce zavést limit

Redaktoři serveru WABetaInfo, kteří se často a rádi pitvají v kódu dosud nevydaných verzí aplikace WhatsApp, zjistili, že neomezené zálohování ve službě Disk na telefonech s Androidem v budoucnu skončí. A už dopředu je jisté, že mnohým „hardcore“ uživatelům to způsobí velké problémy.

Zatím netušíme, co přesně Google plánuje. Ve hře jsou dvě možnosti: buď pro zálohu historie stanoví nějaký limit (jistě směšný) nebo zálohu začne započítávat do 15GB úložiště, které je k dispozici každému uživateli zdarma. Už dříve uniklo, že vývojáři chatovací aplikace pracují na funkci, která umožní ze zálohování vyčlenit fotografie a videa, které na rozdíl od konverzací zabírají obrovské množství místa. To by uživatelé určitě ocenili – nepřišli by o důležité chaty, zatímco se ztrátou obrázků a videí by se jistě nějak dokázali smířit.

WhatsApp v budoucnu čekají zásadní změny a pro uživatele to nejspíš nebudou změny k lepšímu. V Googlu se rozhodli, že končí s charitou a za každou věc si příště už nechají dobře zaplatit. Začali s tím již v loňském roce, kdy zrušili neomezené nahrávání do služby Fotky. Cesta k většímu prostoru v cloudu vede přes předplatné Google One. To začíná na částce 59,99 Kč měsíčně za 100 GB virtuálního prostoru.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash.

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.