Messenger dostává novinky u šifrované komunikace

Používáte Facebook Messenger? Tuhle funkci si okamžitě zapněte

  • Facebook Messenger získává end-to-end šifrování pro skupinové chaty a hovory
  • Dbáte na své soukromí? Funkci si aktivujte! Je to otázka několika sekund

Facebook Messenger přichází s novinkami týkajícími se bezpečnosti uživatelů. Koncové šifrování si mohou nyní uživatelé nastavit i pro skupinové chaty a také hovory. Společnost Meta to uvedla na svém oficiálním webu.


Nepřehlédněte: Facebook Messenger: štve vás posílání hlasových zpráv? Máme super tip


Bezpečnost především!

Aplikace od Facebooku (nově Meta) patří celosvětově mezi nejpopulárnější a nejstahovanější. Firma vládne internetové komunikaci díky platformám WhatsApp, Instagram a Messenger.

Facebook Messenger získal end-to-end šifrování pro zprávy již v roce 2016, kdy do své aplikace přidal možnost „tajné konverzace“. Tato bezpečnostní funkce brání třetím stranám získat přístup k informacím uvnitř konverzací, jejich obsah je při přesunu mezi odesílatelem a příjemcem zašifrován.

Nyní společnost přichází se stejnou funkcí i pro skupinové chaty a hovory. Funkce ale není aktivovaná automaticky, musíte si ji sami zapnout v nastavení aplikace, a to buď přes Tajnou komunikaci nebo režim Mizení.

Tip: ve skupinovém chatu klikněte vpravo nahoře na symbol „i“ a v menu zvolte „Zahájit chat opatřený koncovým šifrováním“.

Kromě toho společnost Meta do Messengeru doplnila několik zajímavých novinek. K dispozici pro end-to-end šifrované chaty jsou GIFy (animované obrázky, pozn. red.) a nálepky. Přítomna je nově také možnost reagovat a odpovídat a indikátor psaní. Navíc je nyní možné i přeposílání zpráv a kdo chce, může si uložit jakékoli přijaté video nebo obrázek dlouhým stisknutím a také upravit video nebo fotku před odesláním.

Nemůžeme chránit děti!

Šifrovat by se během následujících let mohly také zprávy na Instagramu. Meta se zaváděním funkce ale zatím nespěchá. Odůvodňuje to varováním aktivistů ohledně bezpečnosti dětí. Ti tvrdí, že tento krok pomůže různým útočníkům vyhnout se případnému odhalení.

Zdroj náhledové fotografie Solen Feyissa / Unsplash.

Total
0
Shares