Facebook Messenger

Facebook Messenger zavádí end-to-end šifrování pro audio a video hovory

  • Facebook přidává end-to-end šifrování pro audio a video hovory v aplikaci Messenger
  • Dbáte na své soukromí? Zapněte si šifrování! Je to otázka několika sekund

Facebook oznámil novou aktualizaci své oblíbené aplikace Messenger, která konečně přináší end-to-end šifrování pro audio a video hovory a navíc také aktualizované ovládací prvky pro tzv. mizející zprávy. Obě funkce mají Messenger učinit bezpečnějším.


Nepřehlédněte: Malware? Ne, to jsou jen otravné notifikace v Google Chrome!


Bezpečnější Facebook Messenger

Facebook si podle tiskové zprávy již dlouho uvědomuje důležitost hodnotu end-to-end šifrování a pro standardní chat nabízí tuto možnost už od roku 2016. Nyní společnost zavádí stejnou úroveň zabezpečení i pro hlasové a video hovory. Prostřednictvím Messengeru se denně uskuteční přes 150 milionů videohovorů, takže jejich šifrování je nezbytný krok.

Díky šifrování typu end-to-end nikdo jiný, včetně Facebooku, nemůže slyšet ani vidět hlasovou a video komunikaci uživatelů. Ti však musí šifrování povolit, protože ve výchozím nastavení není aktivní. Chcete-li přijímat šifrované hlasové hovory a videochaty, přejděte v Nastavení na takzvanou „Tajnou konverzaci“ (název Facebooku pro šifrovaní typu end-to-end).

„Od roku 2016 nabízíme možnost zabezpečit vaše textové zprávy šifrováním typu end-to-end. V uplynulém roce jsme zaznamenali nárůst používání audio a video volání s více než 150 miliony videohovorů denně. Nyní představujeme end-to-end šifrování, abyste si mohli zabezpečit své audio a video hovory stejnou technologií, pokud se rozhodnete. Obsah vašich zpráv a hovorů v šifrované konverzaci typu end-to-end je chráněn od okamžiku, kdy opustí vaše zařízení, až do okamžiku, kdy doputuje k zařízení příjemce. To znamená, že nikdo jiný, včetně Facebooku, nemůže vidět ani poslouchat to, co bylo odesláno nebo řečeno,“ stojí ve zprávě Ruth Kricheli, produktové manažerky Facebooku.


Nepřehlédněte: WhatsApp, Telegram a Viber šíří nebezpečné zprávy. V ohrožení jsou i Češi


Facebook Messenger
Facebook Messenger | foto: Facebook

Zprávy mizející z Facebooku

Facebook navíc přidává další možnosti do funkce mizejících zpráv, která je rovněž součástí Tajných konverzací. Vývojáři rozšířili možnosti, jak dlouho zprávy v mizejícím režimu zůstanou. Nyní si uživatel může vybrat časový interval mezi pěti sekundami a až 24 hodinami.

Total
35
Shares