Facebook

Sociálním sítím Facebook a Instagram hrozí v Česku konec. Jaký je důvod?

  • Facebook zvažuje odchod z Evropy
  • Důvodem jsou nové restrikce EU
  • Tento krok by logicky postihl i Česko

Facebook má momentálně další vrásky na čele, které jsou odrazem nedávných změn, jež chce tvrdě prosazovat Evropská unie. Ta razantně zpřísní opatření ohledně soukromí, zejména v souvislosti se sdílením, zpracováním a ukládáním privátních informací.

Facebook řeší problém

EU totiž bude po všech společnostech operujících v tomto regionu požadovat, aby citlivá data byla uchovávána pouze na evropských serverech a nedostávala se vně (např. do centrálního systému mateřských základen sídlících mimo EU). A pozor! Jak uvádí holandský zpravodajský server NU, ve hře je i úplné odstřihnutí sdílení dat např. se Spojenými státy americkými.


Nepřehlédněte: Google promění telefon ve vodováhu. Stačí znát kouzelné slovo


Začíná jít do tuhého

Jedním z často skloňovaných hledisek je skutečnost, že ochrana uživatelů je v USA horší než v Evropě. A asi jak sami dobře tušíte, jde o pomyslně vhození vidlí do skvěle rozjetého byznysu firem, jako je právě Facebook. Ten díky takto získaným údajům poskytuje online reklamu doslova na míru nehledě na to, že k jejich ukládání používá jak americké, tak evropské servery.

Nick Clegg, víceprezident společnosti Meta, se nechal slyšet, že pakliže Facebook a spol. nebude schopen novým požadavkům vyhovět, bude muset vyklidit pole. Zároveň jedním dechem dodal, že to může citelně ovlivnit nejen firmy, služby a jednotlivce, ale i další subjekty, které jsou na existenci sociálních síti nepřímo existenčně závislé.

Zdroj náhledové fotografie: Dawid Sokołowski, Unsplash

Total
1
Shares
1 komentář

Comments are closed.