Samsung

Zrychlete svůj telefon Samsung Galaxy. Do Česka dorazila zásadní aktualizace

  • Výkon starších i nových smartphonů Samsung Galaxy je záměrně snižován
  • Postiženo je deset tisíc aplikací a her, které neběží tak, jak mají
  • Výrobce vydává opravnou aktualizaci, už dorazila i do Česka

Před několika dny vyšlo najevo, že Samsung ve svých chytrých telefonech Galaxy cíleně snižuje maximální výpočetní výkon. Omezení se týká více než deseti tisíc předem vybraných her a aplikací, které eviduje služba Game Optimization Service (GOS).


Nepřehlédněte: Hackeři z Anonymous změnili web federální vězeňské služby Ruska k nepoznání


Samsung vydává update

Na Samsung se valila vlna kritika ze všech stran a firma po několika dnech raději slíbila, že brzy vydá softwarovou aktualizaci, která uživatelům umožní získat zpět kontrolu nad řízením výkonu.

Nejdříve byl update dostupný v domovské Jižní Koreji, ale v posledních hodinách je distribuován i na telefony v Česku a na Slovensku. V redakci už jsme aktualizovali Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

Zrychlete svůj telefon Samsung Galaxy
Zdroj: FONETECH.CZ

Za vším hledej GOS

Víme, že služba Game Optimization Service (GOS) je součástí telefonů rodiny Galaxy od roku 2016, nepostihuje výkon tedy jen nejnovějších smartphonů. Zkusili jsme aktualizaci vyvolat i na loňském Galaxy S21 a bez úspěchu, takže jsou ve hře dvě možnosti: buď u starších mobilů Samsung s aktualizací nepočítá, což by byla škoda, nebo na ní ještě pracuje a vydá ji až v následujících dnech / týdnech.

Jaké jsou novinky?

Samsung uvádí, že po instalaci aktualizace už software nebude omezovat výkon zařízení v raných fázích hry. Dále firmware přináší režim „Alternativní správa herního výkonu“ v aplikaci Game Booster a novou možnost pro vývojáře aplikací třetí stran, kteří odteď mohou službu GOS obejít. V neposlední řadě aktualizace vylepšuje také stabilitu telefonu a drobné úpravy se nevyhnuly ani aplikaci Fotoaparát.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
3 komentářů
    1. Ahoj, a také uvádíme, že GOS je v Galaxy od roku 2016. Starší než loňské Samsungy v redakci nemáme, tudíž nemůžeme stav ověřit 🙂

      1. Pokud v tuhle chvíli výdrží baterie základní S22 se zapnutým displejem 4 hodiny, tak se moc netěším na zkušenosti uživatelů po téhle ,,zásadní aktualizaci”. V tu chvíli budou uživatelé na 3 hodinách provozu se zapnutým displejem, a pokud si k tomu domyslíte slunce v létě, kdy displej pojede na max. jas, k tomu zapnutou navigaci, tak se obávám toho, že lidi budou ten telefon nabíjet 2x denně, nebo budou sebou celé dny nosit powerbanku. Tudíž když to shrneme, máme tady další průšvih od Samsungu viz. S20. No jo no, Exynos a optimalizace softwaru nepatří do vlajkových lodí za 22 000,- výše. A to jsem mimochodem vlastníkem OnePlus 8 Pro, který je taky absolutně neodladěný. Nejsem žádný ,,jablíčkář”. Sám jsem teď zrušil objednávku S22 256Gb, po těch všech problémech.

Comments are closed.