Samsung Galaxy S22

Samsung záměrně zpomaloval telefony Galaxy. Teď se kaje a vydává opravnou aktualizaci

  • V telefonech Galaxy Samsung cíleně snižuje maximální výpočetní výkon
  • Omezení se týká 10 tisíc předem vybraných her a aplikací
  • Na vině je předinstalovaná aplikace Game Optimization Service (GOS)

Samsung úmyslně snižoval výkon svých telefonů řady Galaxy, ale nakonec na něj celá věc praskla a médiím měl co vysvětlovat. Firma slíbila, že brzy vydá softwarovou aktualizaci, která uživatelům umožní získat kontrolu nad řízením výkonu. Jako první důležitý update dostávají smartphony v Jižní Koreji. Upozornil na to server GSMArena.


Nepřehlédněte: Shodili jsme webové stránky Anonymous, hlásají proruští hackeři. Jenže ve skutečnosti žádné nikdy neexistovaly


Za vším hledej GOS

Krátce po vydání smartphonů série Galaxy S22 si mnozí uživatelé všimli, že hry na nich neběží v takovém frameratu (snímkové frekvenci) a kvalitě, jakou jim v nastavení navolíte. Hlavním viníkem je služba Game Optimizing Service (GOS) od Samsungu, která je v telefonech předinstalovaná z výroby a omezuje jejich výkon i v základním nastavení.

Samsung už vydal aktualizaci

Poté, co se na internetu strhla mela a vzedmula vlna rozhořčení, se Samsung jasně vyjádřil a vydal prohlášení, že GOS byl implementován ve snaze prodloužit životnost baterie svých telefonů a že budoucí aktualizace softwaru umožní uživatelům vybrat si režim priority výkonu. Na první telefony se žádaný update dostal před několika hodinami. Dostupný je v domovské zemi výrobce a přináší režim pro správu výkonu a také březnové bezpečnostní záplaty.

V mobilech je šest let

Na další zařízení se aktualizace dostane v následujících dnech a týdnech. Mimochodem, problém se týká značného množství telefonů Galaxy. Samotná služba GOS totiž u Samsungů není žádnou novinkou a v řadě Galaxy existuje již od roku 2016.

Zdroj náhledové fotografie: ilustrační, Đức Trịnh / Unsplash

Total
0
Shares