WhatsApp

Zásadní změna na WhatsAppu v roce 2024. Za tuhle běžnou funkci teď budete muset platit

  • Od 1. ledna přichází na WhatsApp velká novinka
  • Končí podpora bezplatných záloh pro uživatele Androidu

Všechny uživatele WhatsAppu na mobilních telefonech s Androidem čeká od ledna 2024 nepříjemné překvapení. Ve zkratce lze říct, že za funkci, která předtím byla neomezeně zdarma, teď budou muset v případě používání těžce platit.


Nepřehlédněte: WhatsApp dostává novou perfektní funkci. Všichni na ni dlouho čekali


Zásadní změna ve WhatsAppu

O co jde? Již v minulosti jsme informovali o tom, že společnost Google zrušila možnost bezplatné zálohy chatů na službě Google Disk. Pokud jste si chtěli zálohovat konverzace, obrázky nebo videa, mohli jste tak učinit na neomezené úložiště Disk.

To s příchodem roku 2024 skončilo. Zálohy se nově ukládají přímo na váš včleněný Disk. To v jednoduchosti znamená, že zálohované chaty, videa či obrázky budou zároveň zabírat prostor v rámci vašeho Google Disku.

Zde je důležité upozornit, že běžný smrtelník-uživatel má k dispozici „pouze“ 15 GB volného místa na Disku. Další rozšíření úložného místa je za příplatek. Za 100 GB musíte zaplatit 59 korun měsíčně, 200 GB vyjde na 79 korun měsíčně a velké úložiště 2 TB stojí 299 korun měsíčně.

Americká společnost na svých webových stránkách k této změně uvedla: „Důležité upozornění: zálohy aplikace WhatsApp v systému Android se brzy začnou započítávat do limitu cloudového úložiště účtu Google. Tato změna se nejprve dotkne uživatelů aplikace WhatsApp Beta od prosince 2023.“

WhatsApp
Zdroj: Meta

Jak vyřešit místo na Google Disku?

Dlužno podotknout, že uživatelé na iPhonech již s tímto mají zkušenost dávno. Zálohy chatů, videí a obrázků z WhatsAppu se jim totiž ukládají na osobní úložiště iCloud, které je také podmíněno měsíčním předplatným.

Aby vás změna nepřekvapila, zkontrolujte si místo na vašem Disku Google. Můžete tak provést přes aplikaci v telefonu, anebo přes internetový prohlížeč na počítači. Pokud nemáte dost místa na zbyt, něco smažte, popřípadě si přikupte vyšší úložiště.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Google, GizChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Blbos, hoax co tady lítá od roku 2021. Například na dotekomanii.

Comments are closed.